Modernieji įrenginiai vilioja butelių medžiotojus Pereiti į pagrindinį turinį

Modernieji įrenginiai vilioja butelių medžiotojus

2025-05-08 11:57

Miestas valosi nuo buitinių šiukšlių konteinerių su ratukais. Vietoje jų atsiranda tvarkingos požeminių konteinerių aikštelės. Bet, pasirodo, ir modernieji įrenginiai vilioja butelių medžiotojus, o pastangos ištraukti juos iš gilios duobės kartais baigiasi pagalbos prašymais.

Modernieji įrenginiai vilioja butelių medžiotojus
Modernieji įrenginiai vilioja butelių medžiotojus / A. Sungailaitės nuotr.

Po pranešimo apie tai, kad Kauno ugniagesiams teko iš požeminio atliekų konteinerio traukti moterį, paaiškėjo, kad ir Klaipėdoje panašūs įvykiai nėra retenybė.

Pasirodo, ir Klaipėdoje yra buvę atvejų, kai iš požeminio atliekų konteinerio teko traukti žmones.

Tiesa, netyčia įkritusių į atliekų duobes iki šiol oficialiai fiksuota nebuvo.

Paprastai į šiuos rezervuarus žmonės įlipa patys. Tokių atvejų padaugėja, kai į uostamiestį vasarą atvyksta daugiau poilsiautojų, kurie į buitinių atliekų konteinerius meta daugiau plastikinių butelių, kuriuos priima taromatai.

Jeigu atliekų konteineryje būna mažiau, išlipti iš šios talpyklos būna sunku.

Kur kas dažniau butelių ieškotojai naudoja įvairius graibštus, kobinius ar kitokias priemones. O kai nori nesulamdyti taros, už kurią ketina atgauti užstatą, lipa į konteinerį patys.

Jiems lengviau įlįsti į senesnio tipo pusiau požeminius konteinerius, kurių angos yra gana plačios. Naujesnės kartos konteinerių angos yra pernelyg mažos, kad pro jas į vidų galėtų pralįsti žmogus.

Viskas apskaičiuojama iki smulkmenos, jie yra saugūs ir pavojus jais naudojantis negresia.

Kitose Europos šalyse konteineriai derinami prie rūšiavimo kultūros ir įpročių – pro angas turi tilpti tik būtent tos rūšies atliekos.

Mūsų žmonės kol kas į maisto konteinerius vis dar įmeta buitines atliekas. Būtent todėl popieriaus, stiklo, maisto atliekų angos daromos vis mažesnės, kad į jas tilptų pakuotės. Tik komunalinių atliekų talpyklų angos paprastai būna didžiausios.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius priminė, kad daugiabučių namų kiemuose įrengti konteineriai skirti tik tam tikroms pakuotėms išmesti.

Paklaustas, ką daryti, kai žmogus nebegali išsiropšti iš atliekų konteinerio, A. Liubinavičius teigė, jog reikėtų elgtis, kaip ir kitų nelaimių atveju – skambinti pagalbos telefonu.

„Netyčia įkristi į mūsų kiemuose stovinčius konteinerius neįmanoma. Jie gaminami Vakarų Europos valstybėse, kur viskas apskaičiuojama iki smulkmenos, jie yra saugūs ir pavojus jais naudojantis negresia“, – patikino A. Liubinavičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra