Pasiruošimas įmonių vakcinavimui: Klaipėdos pajėgumai – ties riba | Diena.lt

PASIRUOŠIMAS ĮMONIŲ VAKCINAVIMUI: KLAIPĖDOS PAJĖGUMAI – TIES RIBA

Lietuvos savivaldybės ruošiasi įmonių ar organizacijų, kuriose dirba per 100 darbuotojų, vakcinavimui nuo COVID-19, tačiau Klaipėdoje pajėgumai ties išsekimo riba.

Klaipėdos miesto savivaldybėje situacija kitokia – leidus vakcinuoti didesnes įmones ar organizacijas, čia žmogiškųjų resursų gali pritrūkti.

„Žmogiškųjų resursų ištekliai yra ties išsekimo riba“, – BNS informavo savivaldybės atstovė spaudai Aušra Lukauskienė.

Jos teigimu, nepaisant to, kad įmonių susidomėjimas didelis, kol kas sunku įvardinti, kada jos bus pradėtos vakcinuoti.

Žmogiškųjų resursų ištekliai yra ties išsekimo riba.

„Įvardinti konkrečią datą, kada Klaipėdoje prasidės minėtų grupės asmenų skiepijimas, šiuo metu yra neįmanoma, kadangi tai priklauso nuo kintančių aplinkybių – gaunamų vakcinų kiekio, nuo to, kiek vakcinų liks po asmenų, kurie priklauso prioritetinėms grupėms, skiepijimo“, – teigė savivaldybės atstovė.

„Tačiau didelių įmonių ir organizacijų susidomėjimas Klaipėdoje yra didelis“, – pridūrė ji.

A. Lukauskienė taip pat sakė, kad pirmiausia bus skiepijamos tos įmonės, kuriose fiksuojama daugiausia koronaviruso židinių.

Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Daiva Kuzminienė teigė, kad Kaunas išnaudojęs tik pusę potencialo. Alytaus ir Marijampolės merai ketvirtadienį BNS teigė, kad sėkmingas įmonių vakcinavimo procesas priklausys ir nuo gaunamų skiepų kiekio, taip pat Marijampolės ir Šiaulių vadovai sakė, kad įmonių darbuotojus ketinama vakcinuoti pačiose įmonėse.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad kviečiamos vakcinuotis įmonės ir organizacijos, turinčios ne mažiau kaip šimtą darbuotojų. Vėliau ministerija patikslino, kad šių įmonių darbuotojai bus vakcinuojami tik likus vakcinų po atitinkamą savaitę skiepijamos prioriteto grupės.

Anot SAM, įmonių darbuotojai gali rinktis bet kurią vakciną, tačiau tikėtina, kad šiuo metu greičiau bus vakcinuoti asmenys, norintys skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS