Per Velykas – į bažnyčią
Šį savaitgalį klaipėdiečiai, kartu su visa Lietuva, švęs Velykas, tačiau oficialių renginių šia proga uostamiestyje nenumatoma.
Kaip įprastai, tikintieji apsilankys mišiose – šeštadienį vakare Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės ir Šv. Brunono Kverfurtiečio bažnyčiose.
Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje Velyknakčio mišios vyks 21 val., o Kristaus Karaliaus, Šv. Kazimiero ir Šv. Juozapo Darbininko bažnyčiose valanda anksčiau – 20 val.
Velykų mišios sekmadienį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės, Kristaus Karaliaus, Šv. Juozapo Darbininko bažnyčiose vyks 8, 10, 12, 18 val., Šv. Kazimiero bažnyčioje – 8, 10.30 ir 12 val., Šv. Brunono Kverfurtiečio – 7, 9, 11, 13, 18 val., o Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje – 11 ir 13 val.
Šoks klumpakojį, giedos parke
Iki balandžio 25-osios Klaipėdoje vyksta jubiliejinis, jau 50-asis, festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“, kviečiantis klausytis chorų koncertų ciklo. Jo programą praturtina jaunųjų atlikėjų pasirodymai bei pagrindinių Lietuvos simfoninių orkestrų koncertai.
Balandžio 26-ąją Žvejų rūmuose apsilankys net 40 chorų bei ansamblių – per 800 šokėjų iš visos Lietuvos šoks septintą kartą vyksiančiame tautinių šokių grupių ir ansamblių konkurse-festivalyje „Klumpakojis“.
Festivalio metu bus minimos ir lietuvių tautinių šokių kūrėjo, profesoriaus Juozo Gudavičiaus 99-osios gimimo metinės.
„Tai tradicinis, gilią istoriją turintis festivalis, kuriame 40 Lietuvos kolektyvų suvažiuos šokti klumpakojo. Tai itin autentiškas renginys“, – sakė Žvejų rūmų kultūrinių renginių organizatorius, režisierius Karolis Pronckus.
Anot jo, esant palankioms oro sąlygoms, Sakurų parke numatytos viešos chorų repeticijos.
„Raginame žmones sekti naujienas, nes skelbsime jas likus kelioms valandoms iki repeticijų. Tai bus netikėtos, trumpos repeticijos, tarsi chorų pasivaikščiojimai vakarais Sakurų parke“, – atskleidė K. Pronckus ir pridūrė, kad pasirodymai vyks tol, kol parke žydės sakuros.
Veikla: per Atvelykį, kuris vyks kitą savaitgalį, bus margučių ridenimo varžytuvės. Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr.
Atvelykis – kiemeliuose
Sekmadienį, balandžio 27-ąją, Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius pakvies į nemokamą Atvelykio šventę, kurios metu vyks vadinamosios Vaikų Velykėlės.
Šventė bus organizuojama Meno kieme, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme ir Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje.
Šventės metu dalyvių lauks edukacijos visai šeimai. Bus pasakojama apie vabzdžių viešbučius, dalyviai taip pat bus kviečiami pasigaminti „suktą“ kiaušinį, pavasario įspaudus molyje, išbandyti lizdelių iš vytelių sukimą.
Per Atvelykį vašku bus marginami kiaušiniai, mažiausieji galės spalvinti medinius kiaušinius. Dalyviai raginami atsinešti margučių ir iš namų, kadangi vyks jų ridenimo varžytuvės.
Renginio metu bus susitikimas su tvarumo edukatoriumi Silvestru Dikčiumi, šventinę nuotaiką kurs vedėjai Evelina ir Gytis Šimelioniai.
Dėmesys – moterų chorams
Gegužės 9–11 dienomis Klaipėdoje vyks tarptautinis moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Vox Maris“.
Pasirodymai vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakultete, Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčioje, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Liepojos Šv. Dominyko Romos katalikų bažnyčioje.
Šio renginio koordinatorė Judita Kiaulakytė sakė, kad festivalis vyks jau penktą kartą.
„Užsienio chorų vadovai, aukštųjų mokyklų profesoriai ar docentai ves paskaitas apie šiuolaikinę muziką. Pavyzdžiui, LMTA docentė Rasa Gelgotienė skaitys paskaitą apie lietuvių muziką, skirtą moterų chorams ir vokaliniams ansambliams. Dalyvauti galės bet kokio vokalinio kolektyvo vadovai, studentai, dainininkai, kurie domisi latvių ir lietuvių muzika“, – kalbėjo J. Kiaulakytė.
Pašnekovės teigimu, vien dalyvių skaičiuojama keli šimtai, manoma, kad veikiausiai susirinks ir tiek pat klausytojų, kadangi visi šio festivalio renginiai – nemokami.
Tradicija tampantis ir teatro mylėtojus suburiantis renginys vyks iškart po „Vox Maris“, tai – Klaipėdos dramos teatro organizuojamas „TheAtrium“ festivalis.
Šiemet jis bus organizuojamas jau devintąjį kartą. Ne tik lietuvių, bet ir užsienio svečių spektakliai klaipėdiečiams bus pristatomi gegužės 13–17 dienomis ir gegužės 25 – birželio 12 dienomis.
Bus ir fejerverkas
Dar vienas gegužės savaitgalis išsiskirs ypač turininga programa – gegužės 16–17 dienomis Klaipėdoje vyks net septyni renginiai.
„Praėjusiais metais pasiteisino tradicija, kad tarsi po viena vėliava sujungėme septynis renginius – Laivų paradą, „Albatrosą“, Žuvies dieną, „Meridiano“ burių pakėlimą. Taip gimė „Keliame bures į vasarą“ – būtent šiuo šūkiu atidarysime šį vasaros sezoną. Per tas kelias dienas bus daug renginių, jie vyks Danės krantinėje, Teatro aikštėje, Žvejų gatvėje. Dar turėsime ir Muzikos dieną, Muziejų naktys irgi tą patį savaitgalį“, – pasakojo Žvejų rūmų kultūrinių renginių organizatorius K. Pronckus.
Pasak jo, gegužės 16-ąją į uostamiestį atplauks kruizinis laivas. Tad Klaipėdos svečiams ir miestiečiams bus atverta mugė, žvejai pristatys Baltijos jūros žuvis.
„Vėl kepsime žuvis, prisijungs ir beveik visos su jūra susijusios švietimo įstaigos. Pakelsime „Meridiano“ bures, kurios šiemet dedikuotos Simono Dacho metams“, – pažymėjo K. Pronckus.
Šventinį savaitgalį vainikuos fejerverkai.
Jevgenijus Sokolovas. Asmeninio archyvo nuotr.
Danguje – aitvaras S. Dachui
Sekmadienį, gegužės 18-ąją, vyks tradicinis Vilties bėgimas. Visų distancijų starto ir finišo vieta – Tiltų g. 26.
Tai ne tik sporto renginys, bet ir prasminga solidarumo akcija, kuri suburia Klaipėdos bendruomenę palaikyti onkologinėmis ligomis sergančius žmones ir prisidėti prie Šv. Pranciškaus onkologinio centro veiklos.
Gegužės 21-ąją Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bus švenčiamas Žvejų rūmų mišraus choro „Cantare“ 35 metų jubiliejus.
Labai svarbu, kad renginiai taptų tradiciniais.
„Bus grandiozinis renginys, dalyvaus daug žmonių, jie labai ruošiasi šitam renginiui, nes vyks ir „Aukso paukštės“ įteikimas“, – užsiminė K. Pronckus.
Paskutinį gegužės savaitgalį – gegužės 31-ąją Neįgaliųjų paplūdimyje vėl vyks aitvarų festivalis „Vėjų vėjai“.
„Džiaugiamės, kad jau trečią kartą aitvarų festivalis pakvies į mūsų pajūrį. Labai smagu atrasti išskirtinį elementą, jis yra paruoštas būtent šiems metams – minint S. Dacho metus į dangų pakils aitvaras, imituosiantis Taravos Anikę, kuri labai siejasi su S. Dachu. Šis bei kiti akcentai tikrai papildys šią sukaktį ir atvers duris į birželį“, – teigė „Klaipėdos švenčių“ laikinoji direktorė Živilė Putnienė.
Datų paskelbimas – anksčiau
Pasak Klaipėdos viešbučių ir restoranų asociacijos valdybos nario Jevgenijaus Sokolovo, kol kas uostamiesčio viešbučių užimtumui naujai atsirandantys renginiai didelės įtakos nedaro.
Tačiau akcentuojama, jog itin svarbu, kad renginiai taptų tradiciniais.
Pasak pašnekovo, kol kas naujos šventės didesnę naudą atneša kavinėms. Jos šventiniais savaitgaliais gali džiaugtis pagausėjusiais klientų srautais.
„Labai svarbu, kad renginiai taptų tradiciniais, kaip, pavyzdžiui, Jūros šventė arba Džiazo festivalis, kai žmonės žino, kad šie renginiai bus, planuoja metus ar dvejus į ateitį, kad savaitgalį praleistų būtent Klaipėdoje. Tad tradicija – labai svarbi, kad renginiai kasmet kartotųsi. Svarbu ir kad jų datos būtų iš anksto paskelbtos, tai tikrai pritrauktų svečių ir į viešbučius. Kai atsiranda tradicija, ji traukia turistus, bet tam reikia šiek tiek laiko“, – kalbėjo J. Sokolovas.
Pasak jo, kadangi gegužės viduryje numatoma itin daug renginių, kurie vyksta jau ne vienerius metus, tikimybė, kad ir svečių į uostamiestį atvyks daugiau – didelė.
Naujausi komentarai