Pradėta ruoštis uostamiesčio jubiliejui: kaip bus paminėta sukaktis? | Diena.lt

PRADĖTA RUOŠTIS UOSTAMIESČIO JUBILIEJUI: KAIP BUS PAMINĖTA SUKAKTIS?

Uostamiestis pamažu ruošiasi 770-ajam gimtadieniui. Nors dar nebuvo priimti jokie galutiniai sprendimai, jau aptarta būsimo jubiliejaus renginių programa.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, artėjančiais metais bus orientuojamasi ne į renginių kiekybę, o į kokybę.

"Svarbu, kad renginiai, kurie bus programoje, turėtų solidų turinį ir išliekamąją vertę. Programoje neturi būti renginių vien dėl to, kad jie vyksta tais metais. Kitas mano siūlymas buvo paprašyti visų miestui pavaldžių įstaigų, įmonių, bendrovių, kad pateiktų, kaip jie mato savo kasdienybėje, veikloje ar viešuosiuose renginiuose šios jubiliejinės datos atspindėjimą", – teigė meras.

Buvo peržvelgtos visos kultūros ir sporto skyrių teiktos pozicijos. Didžiajai daliai jau pritarta.

Taip pat svarstytas finansavimo klausimas.

"Klausimas yra gana aktualus, kadangi galima kurti labai milžiniškus planus, bet jeigu tai nebus suderinta su finansavimo galimybėmis, tai gali likti tik gražiomis viltimis ir idėjomis", – pažymėjo V.Grubliauskas.

Finansiniams ir kitiems sprendimams duota dešimt dienų, po kurių vėl įvyks susitikimas ir bus siūlomi svarstymai.

Į uostamiesčio jubiliejaus šventę siekiama įtraukti švietimo ir ugdymo įstaigas.

"Kiekvienoje mokykloje ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ši data turėtų būti paminėta, atspindėta ar bent jau matoma vizualiai, kad tai yra šventė", – kalbėjo Klaipėdos meras.

Apsispręsta ir dėl kai kurių svarbių jubiliejaus akcentų.

Nutarta, kad Jūros šventė bus priderinta prie miesto gimtadienio šventės, kadangi šių švenčių datas skiria maždaug savaitė.

Taip pat buvo svarstymų Šviesų festivalį dedikuoti miesto gimtadieniui.

Meras siūlo atsigręžti ir į miesto istoriją.

"Gimtadienis nėra eilinis, todėl reikėtų prisiminti tam tikrą dešimties metų istoriją. Galėtų būti suorganizuota mokslinė konferencija, pasikviečiant ir miesto partnerius, kaip tai buvo prieš dešimt metų. Jubiliejinių renginių programa tikrai skirtųsi nuo kasmet švenčiamo miesto gimtadienio", – teigė V.Grubliauskas.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

neklastojam

Lyg nuo minusiukų keistųsi istorija ir stiprėtų pseudoargumentai :) Sancta simplicitas! Jei mėgėjui "istorikui" nuo to geriau, užsidedu sau minusėlį ant savo komentaro savanoriškai :)

historiae

Grynai teisiškai, ne urbanistiškai, Mėmelis virto miestu kai jam buvo suteikta Liubeko miesto teisė 1258 metais. 1475 m. gavo Kulmo miesto teises.

neklastojam

Nebuvo jokios bulės būtent Memel miestui, nemeluokite. Jei manote kitaip - prašom pateikti tikslią nuorodą į tokią bulę.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS