Prie Tilžės turgaus – modernus šviesoforas | Diena.lt

PRIE TILŽĖS TURGAUS – MODERNUS ŠVIESOFORAS

Tilžės gatvėje netrukus turėtų atsirasti naujas ir modernus šviesoforas. Šiuo metu senasis įrenginys, kuris drąsiai gali būti vadinamas seniausiu uostamiestyje, jau yra išmontuotas.

Įmonės "Gatvių apšvietimas" darbuotojai, pašalinę šviesoforą, šiuo metu kloja pamatą naujajam, veda požemines komunikacijas.

"Šioje vietoje bus įrengtas modernus šviesoforas, kuris turės detekcines kameras. Jos gali reguliuoti automobilių srautus. Čia tokį šviesoforą nuspręsta montuoti dėl pėsčiųjų srautų turgaus dienomis. Tuomet ši gatvė tampa itin judri", – aiškino įmonės "Gatvių apšvietimas" Eismo saugumo skyriaus viršininkas Egidijus Kivilis.

Pėstieji, norintys pereiti Tilžės gatvę ties šiuo šviesoforu, turės paspausti mygtuką, kad jiems užsidegtų žalia šviesa, tačiau šviesoforo kameros sugebės įvertinti realią tuo metu esančią eismo situaciją.

"Pavyzdžiui, jei tuo metu bus itin daug automobilių, sukančių į turgaus aikštelę, pėsčiajam teks truputėlį palaukti. Speciali įranga gali reguliuoti automobilių srautus. Gal susidarys spūstis prie geležinkelio pervažos? Šis šviesoforas taip pat į tai reaguos. Šviesoforas veiks automatiškai, pagal aprašytus algoritmus, kad eismas sankryžoje vyktų sklandžiai", – tikino specialistas.

Šviesofore bus įmontuota technika, kuri turės viešojo transporto prioritetui skirtą technologiją.

Tai reiškia, jog jei šiame kelio ruože pasitaikys nuo grafiko atsiliekantis autobusas, šis šviesoforas stabdys kitų krypčių eismą, suteikdamas pirmumą autobusams.

Tikimasi, kad ši nauja technologija pradės veikti metų pabaigoje, kai bus baigta Tilžės gatvės rekonstrukcija.

"Kol kas senasis šviesoforas išjungtas, nes vyksta gatvės rekonstrukcijos darbai. Nėra būtinybės ten turėti šviesoforo, nes uždaryta viena eismo juosta, o eismas nukreiptas  apylanka", – aiškino E.Kivilis.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

arunas

cia RK turbut merijos bezdielnikas. "moderneja" "grazeja... Viena sviesofora pastate normalu per tiek metu 3manau uztektu pilnai Minijai. Juolab per visa atkarpa 10 zmoniu gal ir pereina gatve i valanda

Ričardas

To RK. - priekaištai tikrai pelnyti. Šiai inovacijai daug metų. Apie žalias bangas kalbėjom virš dešimties metų. Jos paseno taip ir neįgyvendinus. Pasikeitus vadovui kalbėjom apie permainas ir naujoves greitai atsirasiančias Klaipėdoje. Bet jos tai ir liko kalbomis, o mes dūstame automobilių spūstyse ir dūmuose. Apie Minijos gatvę kalbame jau du metus, sprendimai nukelti į 2019 metus. Šviesoforo valdymą perkame per Vokietijos įmonę, juokas pro ašaras... Klaipėdos universiteto studentai tai suprogramuotų. Kretinga sugebėjo modernų šviesoforą pasistatyti. Parodykite, ką modernaus Klaipėdoje šioje srityje turime?

RK.

Dar vienas pavyzdys, kai miestui modernėjant, gražėjant, niurzgliai vis tiek bando rasti kažką blogo. Puiki žinia, laukiam atidarant sutvarkytos gatvės.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS