Šalia pilies atidengtas jos maketas Pereiti į pagrindinį turinį

Šalia pilies atidengtas jos maketas

2025-05-17 17:00

Klaipėdoje iškilmingai atidaryta skulptūrinė kompozicija „Klaipėdos Bastioninė tvirtovė“. Tai yra verslininko Dariaus Laivio dovana gimtajam miestui.

Geltono metalo pilies maketas, apsuptas akmeninės vėjų rožės, su įrašytais senaisiais kuršių vėjų pavadinimais pastatytas automobilių aikštelėje prie piliavietės.

Jei sakyti tiksliau, ji stovi buvusio pilies įtvirtinimo – ravelino vietoje (ravelinas – trikampis pagalbinis pastatas priešais tvirtovės griovį tarp bastionų, iš kurio kryžmine ugnimi apšaudydavo prieigas).

Apžiūrinėdami maketą klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės pamatyti, kaip mūsų miesto pilis atrodė XVII amžiaus antrojoje pusėje.

D. Laivys iškilmingo renginio metu pasakojo, kad šią dovaną miestui jis norėjo padovanoti dar prieš šešerius metus, bet ilgas savivaldybės kabinetų durų varstymas užkirto kelią dovaną miestui įteikti savo 50-mečio metais.

„Norėjau padaryti dovaną savo miestui, kuriame gimiau, augau, mokiausi, kūriau verslus. Skulptorius Arūnas Sakalauskas pateikė man daugybę projektų, iš kurių išsirinkau šį pilies maketą. Tai dovana miestui“, – kalbėjo verslininkas, už šią dovaną sumokėjęs 60 tūkst. eurų.

Renginio metu kalbėjo miesto meras Arvydas Vaitkus, skulptorius A. Sakalauskas, jam talkinęs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius, dizaineris Vakaris Bernotas, archeologas, vienas pirmųjų pradėjęs pilies tyrimus Vladas Žulkus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys. Ne vienas kalbėtojas pabrėžė, kad bus atstatyta visa pilis, pradžia jau padaryta – didysis bokštas jau iškilo.

Kai kunigas Mindaugas Šlaustas pradėjo šventinti skulptūrinę kompoziciją, prapliupo lietus, tikėtina, tai yra geras ženklas.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas, Vokietijos garbės konsulas Arūnas Baublys, Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas, miesto garbės pilietis Sigitas Benediktas Jurčys, filosofas Arvydas Juozaitis, dailininkas Edvardas Malinauskas ir daug kitų garbingų klaipėdiečių.

A. Sakalauskas išreiškė viltį, kad jo kūrinio detalės netaps kažkam suvenyrais, tuo pačiu užsimindamas, kad skulptūrinės kompozicijos apsauga – miesto rūpestis.

Po oficialiosios dalies renginys persikėlė į Mažosios Lietuvos muziejaus rytinės kurtinos konferencijų salę, kur pasirašytas kūrinio perdavimo miestui dokumentas, po to dalyviai maloniai bendravo ir klausėsi muzikos.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra