Šiemet Moliūgų šventė bus kitokia | Diena.lt

ŠIEMET MOLIŪGŲ ŠVENTĖ BUS KITOKIA

Šiemet moliūgų žibintai Švėkšnos parke sušvis spalio 22–23 d. Grafų Pliaterių įkurtas parkas moliūgų šviesomis džiugins jau dešimtąjį kartą.

Šių metų šventė turės iššūkių. Kaip ir pernai, bus stengiamasi riboti atvykstančiųjų srautus.

"Visi renginiai vyks lauke, ilgiausiai sustojimus planuojame vos septynioms minutėms. Todėl viliamės, kad koronaviruso grėsmių pavyks išvengti. Parodas, kurios vyks patalpose, galima bus lankyti tik su galimybių pasu", – pasakojo Šilutės turizmo ir informacijos centro Švėkšnos tradicinių amatų centro Kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Duobinienė.

Atvykusieji į šventę galės pasidžiaugti ne tik suspindusiais pjaustinėtais moliūgais bei šviesos instaliacijomis, bet ir dalyvauti ekskursijoje.

Organizatoriai rekomenduoja arčiau Švėkšnos gyvenančiuosius atvykti į šventę penktadienį, o šeštadieniui miesto lankymą užleisti atvykstantiems iš tolimesnių kraštų žmonėms.

Renginiai suplanuoti nuo 19 iki 21 val.

Ryškiausias akcentas – Dianos skulptūros tvenkinyje demonstruojama 3D projekcija. Septynių minučių filmas papasakos Švėkšnos miesto istoriją. Jis bus demonstruojamas iki 21 val.

Penktadienį 18.30 val. Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje vyks ekskursija, bažnyčios bokšte veiks ekspozicija liturgine tema.

Vakare vyks choro "Laudamus", vokalinių ansamblių "Mingė" ir "Vaivora" pasirodymai.

20 val. prasidės ekskursija "Apie ką šnara Švėkšnos parkas".

Švėkšnos sinagogoje nuo 19 val. veiks fotografo Artūro Šeštoko ambrotipų paroda.

Viloje "Genovefa" veiks fotografės Danutės Gailiūnienės, Vytauto Marcinkevičiaus, dailininkės Dianos Behm darbų parodos.

Parodas ir moliūgais išpuoštą parką bus galima apžiūrėti ir šeštadienį.

"Dėl didelio atvykstančiųjų srauto prašome vairuotojų dėmesingumo. Miestas neturi didelių erdvių automobilių stovėjimui, todėl juos prašoma palikti tvarkingai. Kaip visuomet, šventės metu budės policijos ekipažai", – perspėjo A.Duobinienė.

Šiemet parke nebus prekybos maistu, tačiau prie jo prieigų kai kurie prekybininkai ruošiasi siūlyti karštos arbatos ir užkandžių.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

!!!!!

Amerikunu šventė ,tegul ją jie ir švenčia.Galimybių pasų šventė ,geriau pavadinkite,visų tų skiepytu, koronos viruso apkrėstų šventė. Jokių švenčių ,jeigu norite būti sveikais, nebent savo artimųjų rate.

Klpd.

jau visai neišstena nieko naujo tik moliūgai ir moliūgai...Arba šiukšlių krūvos kaip Atgimimo a. Geriau padarykit gerą tūsą su studentais ir pensininkais. Kur galima pašokt. Padainuot visiems. Galit koki vieną alaus kioska pastatyt...Tada bus pasisekimas ir tikros linksmybės.O dabar kasmet vis taspats ir taspats.***Įdomu kiek ir kas už šituos niekinius projektus nusirašo? Kiek primetu sunaudojama geriausiu atveju tik iki kelių šimtų eurų, bet niekad negirdėjau kad savivaldybė projektams skirtų mažiau kaip tūkstančius.Taip kad susirinkit savo moliūgus ir kitamet padarykit šokiu vakarą su kokiu vietiniu ansambliu ( tik ne pensininkų-jie Klaipėdoj jau visai nupezo ir įgriso su visus prievartaujančia saviveikla..:D))

Edvardas

Ko daugiau ivairiu svenciu, kas jauciat nepasitenkinima sedekit namuose, o mes svesim visas sventes!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS