Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui | Diena.lt

UOSTAMIESTYJE – RENGINYS TVARIAM GYVENIMO BŪDUI

Penktadienį Danės skvere vyko projekto "Tvarios ateities kūrėjų laboratorija be atliekų. 2022" atidarymas. Jame dalyvavo 29 įvairių įstaigų atstovai ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Šiaulių, Kretingos, Vilniaus bei Kauno. Jie supažindino klaipėdiečius su tvarumo sąvoka, pasakojo apie gamtos resursų saugojimo alternatyvas, draugiškesnį gamtai gyvenimo būdą.

Į renginį atvykę lankytojai gavo naujų žinių, atliko įvairias užduotis, galėjo praktiškai susipažinti su dalyvių pagamintais produktais, o sudaryta komisija vertino dalyvius.

Buvo skirtos specialios nominacijos. Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė vertino dalyvių sukurtų prietaisų ar idėjų pritaikymą kasdieniame gyvenime, tvariausias idėjas rinko Aplinkos apsaugos agentūros Atliekų prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Plokštienė.

Kūrybiškiausią sumanymą rinko "DADADA studio" įkūrėjas ir kūrybos vadovas Martynas Birškys, o paveikiausią idėją vertino viešosios įstaigos "Žaliasis taškas" marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė.

Olga Žalienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Pasak O.Žalienės, apsilankymas ateities kūrėjų laboratorijoje – puiki galimybė kiekvienam atrasti naujų idėjų.

Dar esame kelio pradžioje, bet mes žygiuojame pasirinktu keliu labai tiesiai.

"Ar galime tapti tais žmonėmis, kurie susimąstytų žengdami kiekvieną žingsnį, pagalvotų apie tai, kas mus supa ir kaip mūsų elgesys tai veikia? Dar esame kelio pradžioje, bet mes žygiuojame pasirinktu keliu labai tiesiai. Manau, kad kiekvienas atras būdų, kelių, kaip pasirinkti švarų ir patogų gyvenimą. Linkiu visiems kuo daugiau pažinčių, sprendimų pasirinkimų ir gero, smagaus laiko", – palinkėjo Jūrų muziejaus direktorė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas taip pat pasidžiaugė, kad uostamiestyje organizuojami tokie renginiai ir tvarus gyvenimo būdas išties ima populiarėti.

"Smagu, kad kalbame apie tvarią ateitį, apie kasdienybę be atliekų, kurios sunkina mūsų ir ateinančių kartų gyvenimą. Apie tai reikia ne tik kalbėti, ta linkme reikia eiti, tuo būdu reikia gyventi, ta filosofija reikia auklėti ir mūsų vaikus", – teigė meras.

Labiausiai patikusių dalyvių sumanymas buvo apdovanotas kelionių agentūros "Novaturas" prizu – tūkstančiu eurų.

GALERIJA

  • Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui
  • Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui
  • Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui
  • Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui
  • Uostamiestyje – renginys tvariam gyvenimo būdui
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS