V. Grubliauskas susitiko su A. Mureika: derėjosi dėl senamiesčio grindinio | Diena.lt

V. GRUBLIAUSKAS SUSITIKO SU A. MUREIKA: DERĖJOSI DĖL SENAMIESČIO GRINDINIO

Netrukus bus pradėti Klaipėdos senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai. Kokia apimtimi jie vyks, priklauso ne tik nuo projekto vykdytojų, bet ir nuo paveldosaugininkų – trijų gatvių atnaujinimo derinimas stringa Kultūros paveldo departamente.

Iš viso planuojama atnaujinti 7 senamiesčio gatves – Žvejų, Daržų, Aukštąją, Didžiąją Vandens, Vežėjų, Teatro ir Sukilėlių.

Vykdant darbus, ketinama renovuoti gatvių važiuojamąsias dalis, šaligatvius, įrengti lietaus nuotekų sistemą, pritaikyti šaligatvius neįgaliesiems, įrengti naują apšvietimą.

Preliminari projekto vertė – beveik 5 mln. eurų. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėn.

Paraišką ES struktūrinių fondų paramai gauti pateikusi Klaipėdos savivaldybė jau gavo leidimus vykdyti 4 gatvių atnaujinimo darbus.

Iš viso planuojama atnaujinti 7 senamiesčio gatves – Žvejų, Daržų, Aukštąją, Didžiąją Vandens, Vežėjų, Teatro ir Sukilėlių.

Tačiau dėl likusių trijų gatvių sutvarkymo darbų negautas Kultūros paveldo departamento (KPD) palaiminimas.

"Savivaldybė siekia gauti kultūros paveldo saugotojų leidimą atlikti darbus Aukštojoje, Didžiojoje Vandens ir Žvejų gatvėse, bet KPD specialistai nepritaria, kad būtų ardomas važiuojamosios dalies grindinys, o tai reiškia, kad negalime tvarkyti lietaus nuotekų tinklų", – teigė už projektą atsakinga Klaipėdos savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Vakar dėl to pas merą Vytautą Grubliauską buvo atėjęs naujasis KPD Klaipėdos padalinio vadovas Almantas Mureika.

"Paveldosaugininkai yra tikrai labai svarbus žaidėjas visame šitame procese. Su A. Mureika kalbėjome apie senamiesčio grindinio atnaujinimą. Padėkojau už suderinimus, kurie leidžia pradėti darbus keturiose gatvėse. Kitas klausimas, kas dar liko nesuderinta, apie tai irgi pasikalbėjome. Išklausiau Klaipėdos padalinio vadovo mintis, siūlymus ir rūpestį, kuris, noriu tikėti, yra nuoširdus", – kalbėjo V. Grubliauskas.

Pasak mero, kalbėta apie tai, kaip išsaugoti tam tikrus gatvių akmeninio grindinio fragmentus, neužkertant kelio visam gatvių atnaujinimui.

"Tai, kad mes kalbamės ir ieškome sprendimų, jau yra judesys. Nėra taip, kad ponas A. Mureika uždegė raudoną šviesą ir viskas tuo baigėsi. Sakyčiau, šiuo metu dega geltona šviesa. Ar kada užsidegs žalia, reikia tam tikro įdirbio iš visų pusių, kad būtų priimti sprendimai, kurių reikia miestui ir miestiečiams", – kalbėjo meras.

Rašyti komentarą
Komentarai (27)

kiek dar savivaldybė

tęs paveldo griovimą ? Ar bent supranta, kur gatvėje būna išdėstyta lietaus kanalizacija ir kad dėl to nereikia ardyti viso grindinio ?

...

Vietoje to, kad tvarkingai perdėlioti tuos pačius akmenis, kaip kad buvo padaryta Mažosios Smilties g., senamiestyje bus pakeista visa danga. Milijonai, milijonai.... juk ne savo.

Ar mąstot ką darot???

Nemėginkite ardyti ir naikinti senųjų grindinių!!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS