Anot organizatorių Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro atstovų, iniciatyvos idėja gimė praėjusiais metais, o šiemet uostamiesčio vaikų laisvalaikio centro klubų „Liepsnelė“ ir „Draugystė“ mokiniai susibūrė, kad ją įgyvendintų dar kartą.
Tad bendradarbiaujant su organizacijomis „Raudonos nosys. Gydantys klounai“ ir Maltos ordino pagalbos tarnyba buvo siekiama pradžiuginti vienišus senelius rankų darbo dovanomis.
Vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose mokiniai su meile gamino dovanėles: nuo rankų darbo keramikos dirbinių iki papuošimų, sukurtų technologijų būrelyje. Ši veikla lavino meninius įgūdžius, ugdė empatiją, bendruomeniškumą, supratingumą.
Puošyba: vaikai savo rankomis ne tik gamino dovanėles, bet ir gražino dovanų maišelius. / Organizatorių nuotr.
„Ši iniciatyva gimė praėjusiais metais, kai bendruomenėje kilo nuoširdus noras dalintis gerumu ir pradžiuginti vienišus senelius. Per metus ji išaugo į gražią tradiciją, kurią siekiama tęsti ir plėtoti. Projektas ne tik įtraukia mokinius į kūrybinę veiklą, bet ir padeda jiems patirti, ką reiškia dalintis širdimi – nuoširdžiai, su meile ir rūpesčiu“, – sakė Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Liepsnelė“ renginių organizavimo mokytoja Ugnė Klumbytė.
Kūrybinio proceso metu moksleiviai turėjo progą susitikti su minėtų organizacijų atstovais, pasiklausyti pasakojimų apie savanorystės svarbą.
„Šis projektas tapo ne tik kūrybiniu procesu, bet ir prasmingu socialiniu patyrimu: buvo sukurta net šimtas velykinių dovanėlių vienišiems seneliams. Iniciatyva, gimusi iš vaikų noro dalintis gerumu, įgavo ypatingą prasmę – ji tapo bendruomeniškumo, nuoširdumo ir vilties simboliu. „Visa širdimi“ – tai daugiau nei projektas. Tai – pamoka gyvenimui, kviečianti kiekvieną iš mūsų kurti šviesesnį pasaulį savo gerumu“, – akcentavo U. Klumbytė.
Projektas „Publikacijų ciklas „Pilietinė iniciatyva Klaipėdos regione“ dienraštyje „Klaipėda“ 2025“ iš dalies finansuojamas Medijų rėmimo fondo. Finansavimo suma – 6 000 eurų.
Naujausi komentarai