Baudos šunų šeimininkų nesutramdo | Diena.lt

BAUDOS ŠUNŲ ŠEIMININKŲ NESUTRAMDO

Miške svetimo šuns sukandžiotos klaipėdietės istorija atskleidė tikrąją tiesą – net tūkstantinės baudos nesutramdo pavojingų veislių šunų šeimininkų. Paaiškėjo, kad moters kojoje tris plėštines žaizdas palikusio pitbulterjero savininkai net tris kartus buvo patekę į policijos akiratį ir nubausti įspūdingomis baudomis.

Miške svetimo šuns sukandžiotos klaipėdietės istorija atskleidė tikrąją tiesą – net tūkstantinės baudos nesutramdo pavojingų veislių šunų šeimininkų. Paaiškėjo, kad moters kojoje tris plėštines žaizdas palikusio pitbulterjero savininkai net tris kartus buvo patekę į policijos akiratį ir nubausti įspūdingomis baudomis.

Sumokėjo tūkstantį eurų

Iš viso baudoms pakloję tūkstantį eurų, šuns šeimininkai ir toliau elgėsi itin pavojingai – viešoje vietoje keturkojį vedžiojo be antsnukio ir pavadėlio, todėl jų šuo ir vėl atakavo žmogų.

Dienraštis "Klaipėda" rašė ("Miške – kruvina ataka", 2015 09 29), kad rugsėjo 9-ąją Kairių miške pitbulterjero buvo užpulta ir sukandžiota klaipėdietė Irena, kuri atsidūrė ligoninėje.

Kokia bausmė laukia šio šuns šeimininkų, nėra aišku, nes policija dar nebaigė tyrimo.

Tačiau jau paaiškėjo, kad prieš kurį laiką to paties pitbulterjero šeimininkai po jiems iškeltos administracinės bylos buvo nubausti 2 tūkst. litų bauda.

Kiek anksčiau jie sumokėjo tūkstančio litų baudą, o dar prieš tai paklojo 500 litus dėl jiems pateiktų kaltinimų. Galbūt net būta ir ketvirto nukentėjusiųjų pareiškimo. Už pirmą nusižengimą dažniausiai sulaukiama tik įspėjimo.

Melavo, kad nusibaigė

Aiškinantis pastarojo įvykio aplinkybes, policijos pareigūnams teko gerokai paprakaituoti. Paaiškėjo, kad po miške įvykusios dramos niekaip nesisekė surasti tikrojo šuns šeimininko.

Su plėšriu keturkoju miške buvusio vyro paskubomis nukentėjusiajai pasakytas gyvenamosios vietos adresas nieko neatskleidė. Pareigūnai kelis kartus lankėsi minėtame bute ir tik vėliau išsiaiškino, kad ten nei šuns, nei šuns šeimininko nėra nė kvapo.

Pareigūnams teko aiškintis: tad vis dėlto kas į įvykio vietą iškvietė medikus. Patikrinus mobiliojo ryšio telefono numerį, kuriuo buvo skambinta Bendruoju pagalbos telefonu, paaiškėjo, kad niekuo dėta praeive apsimetė tikroji šuns šeimininkė.

Moters balso įraše užfiksuota, kad ji mato miške sukandžiotą moterį, tačiau šuns nemato, aplinkybių nežino ir esą yra niekuo dėta.

Tiesa, moteris, matyt, iš išgąsčio leptelėjo tikrąją savo pavardę ir vardą.

Vis dėlto suradus Kairių miške pitbulio nesuvaldžiusią porą policininkams vėl buvo užminta mįslių. Šuns šeimininkė šį kartą prisiekinėjo esanti moteris, nors tris kartus už šuns nepriežiūrą įspūdingomis piniginėmis baudomis buvo nubaustas jos vyras.

Moteris apklausiama tvirtino, kad su vyru išsiskyrė, kartu nebegyvena. O tai, jog klaipėdiečiai šunį kartu važiuoja pavedžioti į mišką, esą neįrodo, kad jie yra pora.

Pasibeldus į namus pareigūnams, šuns šeimininkė dievagojosi, kad pitbulterjeras esą staiga nudvėsė.

Tačiau įvykio aplinkybes besiaiškinusiai pareigūnei netikėtai užkliuvo šuns nuotrauka moters telefone. Šiam suskambus, nuotrauka pasirodė ekrane.

Žvilgtelėjus į ją, paaiškėjo, kad keturkojų mylėtojai sakė netiesą – šuo buvo visai neseniai fotografuotas. Atvaizde buvo užfiksuota data.

Norėjo miegoti su augintiniu

Klaipėdietę sukandžiojęs šuo buvo uždarytas  viešosios įstaigos "Būk mano draugas" karantino patalpose. Sužinota, kad šuo buvo registruotas ir skiepytas. Tačiau specialistams teko ištirti jo psichiką.

"Mano akimis, šuo, kuris įkando klaipėdietei, yra nekaltas ir visiškai adekvatus. Šuo buvo dresuotas, protingas ir labai geras, vardu Hadas. Tai ta moteris yra neadekvati ir nedresiruota. Žmonės ėjo pasivaikščioti, šuns šeimininko nusikaltimas tik tas, kad vedėsi šunį be pavadėlio ir antsnukio. Jie jį paleido palakstyti. O moteris, pamačiusi šunį, ėmė mosuoti peiliu, šaukti, klykti. Ji pati išprovokavo šunį", – savo nuomonę išsakė "Būk mano draugas" vadovė Galina Kučinskienė.

Savaitę šunį stebėjęs specialistas konstatavo, kad šuo psichiškai sveikas, klauso visų komandų ir, leidus tyrėjams, jis buvo atiduotas šeimininkams.

Kol šuo buvo laikomas karantine, jo šeimininkai net buvo susiruošę miegoti narve kartu su išsiskyrimą kenčiančiu augintiniu.

Dėl konfiskacijos – į teismą

Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėja Asta Jocienė tikino, kad šiame tyrime atlikti beveik visi veiksmai, laukiama tik specialistų išvados dėl moters patirtų sužalojimų.

"Gydytojai aiškina, kad kojos gydymas dar užsitęs, nes kąstinės žaizdos taip greitai negyja. Užpulta aš buvau rugsėjo 10 dieną, tai jau daugiau nei mėnuo tenka lankyti medikus. Ligoninėje po operacijos pragulėjau 9 dienas. Tačiau dar laukia reabilitacijos procedūros", – pasakojo nukentėjusioji Irena.

Moteris nusiteikusi labai rimtai ir ketina bylinėtis su ją užpuolusio šuns laikytojais.

"Noriu, kad tai būtų pamoka visiems tokiems, kurie štai taip elgiasi", – tikino klaipėdietė.

Tačiau ar žmones puolantis šuo bus konfiskuotas iš jo nesuvaldančių šeimininkų, nėra aišku, nes tokį sprendimą gali priimti tik teismas.

"Dėl administracinio teisės pažeidimo sprendimą priims apylinkės inspektorius. Tačiau dėl konfiskacijos, manyčiau, teks kreiptis į teismą", – sakė tyrėja.

Pensininkei – grasinimai

Klaipėdietė Irena džiaugiasi bent tuo, kad jos atvejį labai rimtai ėmė tirti Klaipėdos rajono policijos komisariatas.

O štai kitai klaipėdietei pensininkei Verai P. nepasisekė – moteris šiam komisariatui parašė net tris pareiškimus, tačiau pareigūnai nepanoro bausti specialiai šunį užsiundžiusio vyriškio.

74 metų Vera vos tramdosi pasakodama, ką jai teko išgyventi. Mažutė pensininkė iki šio dreba prisiminusi sodų bendrijoje "Dituva" netoliese sklypą turinčių klaipėdiečių elgesį.

"Visus metus bijau važiuoti į sodą. Esu galutinai įbauginta. Įvykis, kuris man nutiko, labai sukrėtė. Bijau, kad net už paviešintą istoriją man gali būti grasinama", – pasakojo onkologinę ligą neseniai įveikusi moteris.

Vera sodų bendrijoje užkliuvo didelį šunį be pavadžio ir antsnukio vedžiojantiems kaimynams.

"Atvažiuodama į sodą artimiausių kaimynų šuneliui atvežu visokių skanėstų. Kaip tik jį tuo metu šėriau ir kalbinau, kai pamačiau per sodus einančią kitą kaimynę. Jos šuo be pavadžio ir antsnukio pasileido tiesiai į mane, išvydau tik jo nasrus", – pasakojo pensininkė.

Puolė užmautu antsnukiu

Moteris labai išsigando ir išsakė moralą šuns šeimininkei, nes šioji net neiškart sučiupo savo augintinį.

"Tačiau po keliolikos minučių į mūsų sodo sklypą atėjo šios moters vyras. Jis pareiškė, kad aš niekam net nemėginčiau cyptelėti ir nesiskųsčiau. Esą tai aš grasinau jo žmonai, esą viskas nufilmuota. Tuo metu jis užsiundė šunį. Šis pašoko ant užpakalinių kojų, ir pajutau snukio smūgį į kaktą. Šuo ten didelis, labai stiprus", – apibūdino pensininkė.

Moteris sudėjusi rankas lyg maldai prašė vyro palikti sklypą.

"Aš apsisukau, taip išsigandau, kad niekam nelinkėčiau to. Tuomet pajutau antrą smūgį į viršugalvį. O kaimynas šaukė: nukrisi ant žemės, aš tave dar patampysiu. O jei tik cyptelėsi, atsimink, bus tau dar blogiau", – tvirtino moteris.

Rašė tris skundus

Dėl sužalojimų Verai teko kreiptis į medikus. Galvos skausmai nesiliovė, ėmė mirgėti akyse, medikai pasiuntė tyrimams.

"Dokumentuose užfiksuota, kada ir dėl ko kreipiausi į medikus. Po to teko atlikti akies lęšiuko operaciją. Įtarta, kad pažeistas galvos nervas", – bėdas pasakojo Vera.

Klaipėdietė parašė pareiškimą policijai. Klaipėdos rajono policijos komisariatas, išnagrinėjęs pensininkės pateiktus duomenis, nusprendė tik įspėti šuns šeimininkę dėl to, kad ji šunį vedžiojo nesilaikydama taisyklių.

"Dėl kaimyno grasinimo parašiau tris pareiškimus. Nesulaukusi reakcijos į pirmąjį skundą, nuvykau į Gargždus. Niekas nereagavo. Tuomet nuėjau į Klaipėdos vyriausiąjį policijos komisariatą, čia vėl parašiau pareiškimą. Vėl tyla. Tuomet nusiunčiau skundą prokuratūrai", – pasakojo rusakalbė Vera.

Moteris gavo prokurorės Margaritos Kiudytės atsakymą, kad ji skundą persiuntė Klaipėdos rajono policijai ir pareikalavo išsiaiškinti visas aplinkybes.

"Tačiau labai greitai, po kelių dienų, sulaukiau rajono Viešosios policijos skyriaus viršininko atsakymo, kad skundas dėl kaimyno grasinimo nebus tiriamas. Esą pakartotinai niekas nesiaiškins aplinkybių, nes šioje istorijoje jau yra nubausta šuns šeimininkė", – stebėjosi pensininkė.

Moteris liko it musę kandusi. Pareigūnai nesiaiškino, nors ji skundą rašė dėl visiškai kitų aplinkybių, nei šuns vedžiojimas be pavadėlio, už ką yra baudžiama administracine tvarka.

Gyventoja siekė, jog atsakomybės sulauktų kaimynas už tai, kad grasino susidoroti, už tai, kad panaudojo šunį užpuolime – du kartus jį siundė. O už tai grėstų baudžiamoji atsakomybė.

"Tai jie nebaudžiami. Taip išeitų? Tie, kurie nukenčia nuo tokių šunų augintojų, turi kęsti skausmus arba psichologinę įtampą. Ko dar reikia, kad būtų pasiektas teisingumas? Trys pareiškimai, o policija nemato nusikaltimo", – šiurpo moteris.

Komentaras

Margarita Kiudytė

Klaipėdos apylinkės prokurorė

Patarčiau pareiškėjai vėl parašyti skundą. Galima kreiptis į VPK viršininką, galima surašyti skundą ir prokuratūrai. Čia nusikaltimui senaties nėra. Tačiau jei iš tiesų, kaip yra pasakojama, atsakyme pateikta, kad priimtas sprendimas dėl administracinės atsakomybės, o ji skundžiasi dėl kitos veikos, šias aplinkybes reikia aiškintis. Čia turi būti atliktas išsamus tyrimas. Jei skundas nebuvo ištirtas, nubaustas visiškai ne tas asmuo, moteris turėtų kreiptis pakartotinai. Prokuratūra neatlieka ikiteisminio tyrimo, tačiau gali kontroliuoti.

GALERIJA

  • Klaipėdos mieste šunų augintojus dar mėginama kontroliuoti.
Rašyti komentarą
Komentarai (36)

koks skirtumas

Ok, kovinius ir agresyvius sunis tik su pavadziais ir antsnukiais. Bet kuom deti visiskai niekuo kalti sunys. Be pavadzio vedziojimas jau nusikaltimas. Reidai, patikrinimai. Is demokratijos tiesiai i baudziava. O ir taip zmogus kuris bent biski zino apie sunis pasakys ta pati ka ir as, senyvo amziaus zmones suniui yra padidinta rizika. Nekisk nagu pensininke ir nieko nebus.

nesakysiu.

suns savinika i kalejima iki 2 metu .o suni uzmigdyti amziams. koviniai sunis turi buti su registruojami ir stebimi ju buvimo vietos kaip misko zveriu.

Be proto žmonės

Žmogus užpuola šunį :) nu klausykit anekdotas :) tai dbr aš turiu teisę eiti su šuniu prie žmonių ir visi tyliai, ramiai, ne kvėpuojant palaukit kol praeis mano šuo. Nes kitaip užpuls ir patys būsite kalti. Tai gerai kad prie vaikų darželio neina su tokiu šuniu. O šitą vadovė garantuoju bus kokia giminaitė :) nes mąstantis žmogus tokiu nesąmonių nesakytu. Gėda vadovei kuri dirba su šunimis. Parodė savo neišmanymą.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS