Neatsakingas poelgis: sprogmenį nunešė prie medžio | Diena.lt

NEATSAKINGAS POELGIS: SPROGMENĮ NUNEŠĖ PRIE MEDŽIO

Neatsakingas sprogmenį iškasusio asmens poelgis Klaipėdos pakraštyje sukėlė pavojų aplinkiniams ir gaišatį specialiųjų tarnybų darbuotojams.

Antradienį vakare šuniuką vedžiojęs giruliškis prie Vasarotojų ir Rasytės gatvių sankryžos, greta dviračių tako, šalia medžio, pamatė grėsmingą daiktą primenantį objektą. Žmogus pranešė apie tai policijai.

Pareigūnai nustatė, kad tai yra sprogmuo ir įvedė planą „Skydas“.

Specialiosios tarnybos į įvykio vietą atvyko prieš 22 val., o išminuotojai – dar vėliau, gerokai po vidurnakčio.

Buvo jau vėlus metas, todėl nuspręsta iki ryto prie sprogmens palikti budėti priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojus. Jie turėjo prižiūrėti, kad 122 mm diametro, apie 40 cm ilgio cilindro formos sprogmens kas neimtų, nejudintų ar nebandytų jo tvirtumo.

Ryte išminuotojai atvyko vėl ir išgabeno nesprogusį Antrojo pasaulinio karo sovietinį artilerijos sviedinį į Kairiuose esantį generolo Povilo Plechavičiaus poligoną. Trečiadienį sprogmuo ten ir buvo sunaikintas.

Išminuotojai neabejojo, kad sviedinį kažkas iškasė iš žemės ir nunešė toliau nuo savo darbo vietos. Tikėtina, kad tai padarė kažkur netoliese žemę kasę darbininkai. Taip jie išvengė darbų stabdymo, bet apsunkino ugniagesių ir kitų specialiųjų tarnybų tarnybą.

Arčiausiai sprogmens radimo vietos pluša darbininkai, įrenginėjantys sienelę palei geležinkelio bėgius. Galima tik spėlioti, ar ne jie pasielgė neatsakingai.

Policininkai, kariškiai ir ugniagesiai nuolat skelbia, kad, aptikus sprogmenį ar ginklą primenantį daiktą, jo jokiu būdu negalima judinti, apie tai būtina pranešti bendruoju pagalbos telefonu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

cha ha ha...

kol isminuotojai technika dvi dienas renge , skydus tvarke , snukius juodai tepe ,saugojo sprogmeny , kele, veze , minavo , sprogdino ----darbininkai iskase ta ,,sprogmeny ,,,ir nunese y atokesne vieta ,- uzbaige visus savo darbus....ir senai jau issiskyrste po namus

Xxx

Jeigu kažkas atnešė tą sprogmenį ir jis nesprogo ,vadinasi jis nepavojingas buvo.Kam reikejo kelti sumaištį.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS