Šonaslydžio mėgėjams – baudos | Diena.lt

ŠONASLYDŽIO MĖGĖJAMS – BAUDOS

Automobiliais panorusiems palakstyti jaunuoliams policija rengia spąstus. Vadinamojo driftingo, kitaip šonaslydžio, mėgėjus pareigūnai baudžia be gailesčio, kai kurie jaunuoliai jau spėjo netekti vairuotojo pažymėjimų.

Išlaužė stendus

Tamsiais žiemos vakarais Klaipėdos jaunimas patyliukais renkasi į dvi vietas – arba į automobilių stovėjimo aikšteles prie jūros, arba į aikštelę prie buvusios Tarptautinės perkėlos.

Vienu metu į tokius nesankcionuotus pasivažinėjimus susirenka net dešimtys vairuotojų.

"Tiesiog keista, kai policija baudžia jaunimą už tai, jog šis tobulina savo vairavimo įgūdžius žiemą. Ir juolab kai susiranda tokią vietą, kur niekam netrukdo", – pastebėjo viename tokių susibūrimų dalyvavusi jauna klaipėdietė.

Šonaslydžio mėgėjai tokiose aikštelėse ne tik demonstruoja savo automobilių privalumus. Jei vieni iš tiesų mokosi suvaldyti automobilį slidžiame kelyje, tai kitiems tai daryti apskritai nesiseka.

Neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje kažkas iš tokių "driftininkų" net tik nutėškė šiukšlių dėžę, bet ir sudaužė informacinį ženklą, kuris kainavo nemažus pinigus miesto biudžetui.

Neteks teisės vairuoti

Klaipėdos policijos Kelių patrulių kuopos vadas Artūras Freitikas pažymėjo, jog tokios jaunimo linksmybės nėra jau tokios nekaltos.

"Tai yra ne tik pavojingas, bet ir chuliganiškas vairavimas. Jei kyla toks noras pasipuikuoti savo automobiliu, tegul jie tai daro tam skirtose vietose. Pavyzdžiui, Klaipėdos rajone yra aikštelė specialiai tokiems tikslams. Tegul ten tobulina savo įgūdžius. Ekstremalus vairavimas gali baigtis didelėmis nelaimėmis, tai kelia pavojų aplinkiniams. Gali pasitaikyti turto apgadinimo ar net žūčių", – perspėjo A.Freitikas.

Jis pridūrė, jog vairavimo įgūdžių įtvirtinimas nėra blogas reiškinys, tik tam reikia rinktis saugias vietas.

Kelių eismo taisyklės už chuliganišką vairavimą numato net vairuotojo pažymėjimo atėmimą.

Už malonumus reikia mokėti

Klaipėdoje ne pirmus metus vis grįžtama prie diskusijų, ar vertėtų mieste įrengti tokių aikštelių, kuriose jaunuoliai, netrukdydami kitiems, galėtų tobulinti savo vairavimo įgūdžius.

Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus aiškino, jog vieni ar kiti pasvarstymai kol kas realybe netampa.

"Viskas turi vykti civilizuotai. Tokia vieta turėtų būti už miesto. Jei jaunimas raižo paslapčia, vadinasi, to nori. Tik reikia rasti tinkamą vietą, kad nebūtų gyvenamųjų namų, nekeltų niekam pavojaus", – pabrėžė R.Mockus.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda tikino nematąs vietos mieste tokiam jaunimo pomėgiui.

Nėra ir šonaslydininkų rėmimo programų.

"Nesu aš jaunimo reikalų koordinatorius. Yra legalių vietų. Infrastruktūros tokios mes neturime, aikštelės naudojamos automobiliams statyti. Norint tokią vietą įrengti, reikia ją iš kažko atimti. Tegul jaunimas naudojasi ta struktūra, kuri jau yra. Tik niekas pinigų už tokius malonumus nenori mokėti. O viskas šiame pasaulyje yra mokama", – pastebėjo L.Dūda.

Direktorius svarstė, jog noras miesto sąskaita įgyvendinti savo hobius nėra tinkamas.

"Jei tokių teritorijų nėra, jų reikia ieškoti. Jei kreiptųsi kokia jaunimo asociacija, reikėtų šį klausimą svarstyti Saugaus eismo komisijoje. Tegul nurodo, ar mato jie tokių vietų mieste. Kol kas nėra tokių programų, kurios remtų vienus ar kitus hobius. Nėra ir šonaslydininkų rėmimo programų", – rėžė L.Dūda.

GALERIJA

  • Šonaslydžio mėgėjams – baudos
  • Šonaslydžio mėgėjams – baudos
Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Pagalvokit

Daugybe is jaunimo nemato problemos susimoket po keleta euru uz pasivazinejima, net 10eu nera daug, o vieta rasti tikrai nera sunku... Kalbate apie stovejimo aiksteles, jums nereiktu ju atimti is zmoniu, tiesiog padarytas grafikas kad paskurta kazkuri savaites diena kai ten stoveti yra draudziama nes cia mokomasi ekstremalaus vairavimo... Galima prigalvot ivairiai. Tik reikia nr burnas ausinti, o galva bei kojas ir rankas pakrutint.

XxX

Prie Gintaro baldų yra didžiulė aikštelė ir jau ten vakarais jau jaunimas važinėjasi, o ten nubausti negali, nes aikštelė privati skaitosi...

Taip, viskas yra mokama

bet smegenų nenusipirksi net už pinigus, ane, dūda?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS