Dopingo platinimu kaltinti Vyšniauskai išgirdo teismo nuosprendį | Diena.lt

DOPINGO PLATINIMU KALTINTI VYŠNIAUSKAI IŠGIRDO TEISMO NUOSPRENDĮ

Klaipėdos apylinkės teismas antradienį ryte paskelbė sprendimą dopingo byloje.

Teismo sprendimu Lietuvos sunkiosios atletikos vadovas Bronislavas Vyšniauskas ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris Antanas Jakimavičius pripažinti kaltais dėl dopingo platinimo, abiem skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Baudos dydis sumažės 100 eurų, mat abu vyrai areštinėje praleido dvi dienas, tad prilyginus jas tam tikrai pinigų sumai, ji bus išskaityta iš paskirtosios baudos.

Kaip aš galiu pripažinti kaltę, jeigu aš neplatinau. Kas matė, kad būčiau platinęs?

Kaltais jie pripažinti dėl labai didelio kiekio draudžiamų medžiagų laikymo. Jų aptikta tepaluose, tabletėse bei ampulėse.

Abu vyrai dėl kelių kitų epizodų buvo išteisinti, kai draudžiamų sportininkams medžiagų turinčių preparatų (gelio ir kelių ampulių) buvo rasta abiejų trenerių namuose bei kitose jiems priklausančiose patalpose. Nesurinkta įrodymų, kad šios medžiagos buvo įgytos ne savo poreikiams, o platinimui.

Užfiksuoti sunkiaatlečių bei dviratininkų trenerių pokalbiai leido teismui teigti, kad bendraudami apie varžybas abu vyrai ketino kažkuo pasidalinti. Tai tapo dar vienu argumentu spręsti, kad dopingas buvo platinamas. Be to, dopingo buvę tiek daug, kad patiems suvartoti tiek nebūtų įmanoma.

Treneriai bandė teisintis, kad šie medikamentai jau pasibaigusio galiojimo, tačiau tik dalies jų galiojimas buvo pasibaigęs 2011 ir 2012 metais. Didžioji dauguma jų buvo dar leidžiamo vartojimo arba galiojimas būtų pasibaigęs tais pačiais metais, kai atlikta krata.

Psichotropinio poveikio vaistai, rasti pas Ramūną Vyšniauską ir jo tėvą, teismo įsitikinimu, įsigyti kaip vaistai, kurie yra oficialiai įregistruoti mūsų šalyje ir įgyjami vaistinėse pateikus gydytojo išrašytą receptą. Pas R. Vyšniauską kratos metu pareigūnai aptiko tik kelias tabletes „Xanax“, įrodymų, kad jos buvo įgytos neteisėtai, negauta, tad jis išteisintas.

Pas B. Vyšniauską aptiktos kelios pakuotės vaistų, pripažinta, kad ir jos vyrui buvo reikalingos gydymui.

„Aš nuosprendžio, tiesą sakant, negirdėjau. Kaip aš galiu pripažinti kaltę, jeigu aš neplatinau. Kas matė, kad būčiau platinęs? Pasitarsiu su advokatu, ar skųsiu šį sprendimą“, – išklausęs nuosprendį teigė B. Vyšniauskas.

Jis tikino, kad procesas gimė todėl, kad tam tikrų žiniasklaidos priemonių žurnalistai tuo buvo suinteresuoti, esą byloje nebuvo įrašų, kurie tai būtų įrodę.

A. Jakimavičius nenorėjo komentuoti teismo sprendimo, jis, panašu, po bendravimo su žurnalistais tai pat turi nuoskaudų.

R. Vyšniauskas teigė, kad pareigūnai, pateikdami jam kaltinimus, padarę klaidų, esą tai buvo pirma tokia byla, tad nenuostabu, kad jie neapsižiūrėjo. Skųsti pareigūnų veiksmų jis neketina, mat policininkai su juo elgėsi padoriai. Vienintelio buvusiam sportininkui gaila – tuščiai iššvaistyto laiko.

GALERIJA

  • Dopingo platinimu kaltinti Vyšniauskai išgirdo teismo nuosprendį
  • Dopingo platinimu kaltinti Vyšniauskai išgirdo teismo nuosprendį
Daivos Janauskaitės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Keleivis

Kodėl juos nepasodino į kalėjimą???Matyt daug kyšio davė?

Broileris

linksma jiems mat.. ekologiški sportininkai atsirado, ir jiems viska reik irodyt, neprisipažysta, ot brudai

Seniai

viskas aišku..Ar iš balos tokie turtai?..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS