Paroda atskleidžia unikalų ir gyvybingą J. Meko muzikinį pasaulį, pristatydama vaizdo įrašus su jo improvizuotais pasirodymais bei kelionę po garsus, kurie jį formavo – nuo liaudies muzikos, lydėjusios vaikystėje, iki šiuolaikinių įtakų, kurios tapo svarbios vėliau. Ši paroda yra apie J. Mekui svarbią muziką ir jos ištakas.
„Mano tėvas turėjo puikią klausą. Gimęs Aukštaitijos kaime, jis buvo apsuptas dainų. Visi vaikai grojo kokiu nors instrumentu – akordeonu, mandolina, daudyte. Keletą metų jis grojo smuiku. „Vis grojau ir grojau. Galiausiai visi pradėjo iš manęs juoktis ir praminė Paganiniu. Tai taip erzino, kad galiausiai nustojau groti". Visgi muzika liko svarbi – nuo ankstyvųjų egzilio metų Niujorke klausantis klasikinių Amerikos vokalistų iš 1950-ųjų iki pirmųjų žymių kompozitorių, tokių kaip Philip Glass, La Monte Young ir Hermann Nitsch, koncertų organizavimo. Jam įkvėpimo teikė artimi bendražygiai, kaip Jurgis Mačiūnas ir Leonas Lėtas, taip pat eklektiški Amerikos eruditai, tokie kaip Harry Smith ir Stan Brakhage“ – kalbėjo S. Mekas.
Ši paroda atskleidžia kai kurias muzikines J. Meko draugystes ir ankstyvąsias įtakas. Ji pristato ir vėlesnę J. Meko muzikinę kūrybą, kai jis, paėmęs mikrofoną, drąsiai improvizavo dainuodamas ir deklamuodamas savo eiles kartu su nepaprastai talentingais muzikantais, kurie priėmė jį kaip savos grupės dalį.
Parodos kuratorius – Sebastian Mekas.
Paroda veiks Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8) iki kovo 2 d.
Naujausi komentarai