A. Širinskienė išgelbėjo „tvarkiečius“: atkurta frakcija „Suvereni Lietuva“ | Diena.lt

A. ŠIRINSKIENĖ IŠGELBĖJO „TVARKIEČIUS“: ATKURTA FRAKCIJA „SUVERENI LIETUVA“

Seime antradienį atkurta „tvarkiečių“ frakcija, tik šįkart ji vadinsis „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija „Suvereni Lietuva“.

Pareiškimą apie frakcijos atkūrimą antradienį per plenarinį Seimo posėdį perskaitė pirmoji parlamento vicepirmininkė Rima Baškienė.

Prieš tai ji perskaitė Seimo narės Agnės Širinskienės pareiškimą, kad ji palieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją.

Frakciją „Suvereni Lietuva“ sudaro Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Vytautas Kamblevičius, Agnė Širinskienė, Ona Valiukevičiūtė ir Remigijus Žemaitaitis.

Seimo opozicija piktinosi, kad tai fiktyvus žingsnis, iš tiesų A. Širinskienė ir toliau ketina veikti kaip „valstiečių“ atstovė.

„Fiktyvūs dalykai yra nepriimtini, fiktyvios santuokos yra baudžiamos“, – teigė konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Tikrai noriu prisipažinti, kad esu kaltas, jog savo laiku neapsaugojau Agnės Širinskienės nuo to nuopolio, kurį ji daro šiandien“, – pareiškė buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys.

„Ji tikrai buvo tas žmogus, kuris nuoširdžiai žiūrėjo į tą pačią politiką, ji manė, kad politika yra vertybės, dėl kurių verta eiti, verta aukotis. Bet kaip žmogui, papuolusiam į politiką, jai idėja tapo žmogus, jai vertybė tapo žmogus ir galiausiai tas žmogus tapo jos religinio garbinimo objektu. Tada mes matome, kaip žmogus degraduoja ir jis net nesupranta, į ką jis išvirsta. Kalbėti apie moralę, vertybes jau nebetenka, žmogus tampa politinio organo struktūriniu dariniu, kuris be jokios garbės ir moralės gali tapti vienu ar tapti antru, ar tapti trečiu. Tai visos mūsų politinės kultūros problema“, – kalbėjo jis.

Tai panašu į politinį savadavimą.

A. Širinskienės perėjimas pas „tvarkiečius“ sulaukė kritikos ir tarp kai kurių saviškių.

„Tai panašu į politinį savadavimą“, – feisbuke parašė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas.

Anksčiau Seimo narė tvirtino sutinkanti tapti kitos frakcijos nare, jeigu to reikia „stabilumui užtikrinti, frakcijos darbui užtikrinti“.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis antradienį žurnalistams Seime sakė esąs dėkingas A. Širinskienei, kad ji nutarė žengti šį žingsnį.

R. Karbauskio teigimu, praradimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai nebus, nes A. Širinskienė ir „toliau sėdės ten, kur sėdi, ir lankysis mūsų frakcijos posėdžiuose“.

„Valstiečių“ lyderis atkreipė dėmesį, kad pagal Seimo statutą, Seimo daugumą gali sudaryti frakcijos, o ne atskiri parlamentarai.

„Tvarkiečių" frakcija iširo birželio pabaigoje, kai iš jos pasitraukė Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas. Joje nebeliko minimalaus frakcijai Seime sudaryti reikalingo septynių parlamentarų skaičiaus.

Praėjusią savaitę „Tvarka ir teisingumas“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos.

 

 

Premjeras: perėjimas atrodo keistai

Saulius Skvernelis teigė, kad kitos „valstiečių“ frakcijos narės Agnės Širinskienės perėjimas į valdančiosios koalicijos partnerių „tvarkiečių“ frakciją yra keistas.

„Kiek vienas politikas, kuris daro sprendimus, jis juos daro įvertindamas visas pasekmes ir naudas. Ar tokia auka buvo reikalinga ir kiek ji kainuos vienam ar kitam politikui, ateitis parodys. Atrodo keistokai, švelniai tariant“, – teigė S. Skvernelis.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

deinis

Kam kam bet Urbšiui ir Bakui reikėtų patilėti ,mūsų kaime sakydavo UŽAUGINO angį užantyje o pradėjo kąsti,patys išdavė Karbauskį ,dabar teisuoliai ,juk Širinskienė dirps kitoje frakcijoje o ne pas Lukašenką

o

kas privede prie to politcirko jei ne buvusi sovietine bolsepartija .socdemonai/ir siandie ne parkompanijos bet atsakingu zmoniu reikia kap Sirinskiene kuri ramiai ir apgalvotai valdo si isklerusi /laiva/ tik nezinia kur plaukiam nes /sturmanu/ ne 1 ir suvaldyt juos nelengva....

O, cho

Kiek daug moralinio mėšlo pas gandragalvius? Ir jo į paviršių iškyla vis daugiau. Jie ant rinkėjų pareikštos valios deda skersą. Rinkėjai balsavo už valstietę Širinskienę, o kas ji tokia dabar? Anksčiau seimūnai patys parsidavinėjo, dabar seimūnams parduoti Karbauskis suruošė partinį turgų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS