JAV prezidentas D. Trumpas sveikina Lietuvą Pereiti į pagrindinį turinį

JAV prezidentas D. Trumpas sveikina Lietuvą

2017-02-10 08:27
DMN, BNS inf.

Artėjant Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvą sveikina naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas J. Trumpas.

JAV prezidentas D. Trumpas sveikina Lietuvą
JAV prezidentas D. Trumpas sveikina Lietuvą / AFP nuotr.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei atsiųstame laiške su 99-uoju Lietuvos nepriklausomybės jubiliejumi sveikinami ir visi mūsų šalies žmonės.

„Jungtinės Valstijos didžiuojasi, galėdamos Lietuvą vadinti drauge ir Sąjungininke“, – pabrėžė JAV prezidentas ir išsakė lūkestį dirbti kartu siekiant bendrų tikslų.

„Lietuva yra vertinama NATO sąjungininkė, kuri rodo pavyzdį kitiems, vykdydama įsipareigojimus mūsų bendrai gynybai – tą akivaizdžiai patvirtina didinamos išlaidos gynybai, siekiant įgyvendinti sutartus NATO reikalavimus. Lietuvos parama Afganistane ir kovojant su ISIS dar kartą įrodo jos ryžtą siekti saugumo visame pasaulyje“, – rašoma D. Trumpo laiške šalies vadovei.

JAV prezidentas įvertino Lietuvos vaidmenį skatinant demokratiją ir stiprinant transatlantinę bendruomenę. D.Trumpas pabrėžė, kad Lietuvos parama Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat pastangos diversifikuoti energijos šaltinius padeda siekiant bendro tikslo – didesnio Europos ir regiono saugumo.

D.Trumpas ne kartą griežtai kritikavo NATO sąjungininkes Europoje dėl per mažo gynybos finansavimo. Lietuva savo gynybos biudžetą smarkiai padidino po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos. NATO sutartą 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto rodiklį Vyriausybė žada pasiekti 2018 metais.

D.Trumpas laiške taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos paramą Afganistane ir kovoje su „Islamo valstybės“ grupuote.

„Lietuvos indėlis Afganistane ir kovoje su ISIS toliau demonstruoja įsipareigojimą siekti globalaus saugumo“, – sako D.Trumpas.

NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane dalyvauja 21 Lietuvos karys, operacijoje Irake - šeši Lietuvos kariniai instruktoriai.

„Labai džiaugiuosi, kad mes gavome tokį pasveikinimą paties prezidento, ir kad dar kartą yra patvirtinti visi mūsų ir Junginių Valstijų įsipareigojimai savo NATO partneriams, ir kad Lietuva vadinama partnere ir drauge įvertinami visi mūsų indėliai į saugumą, į kovą su terorizmu Afganistane. Taigi, aš didžiuojuosi, kad Lietuva būtent taip yra įvertinta ir džiaugiuosi, kad mes gavome tokį pasveikinimą“, – penktadienį Kaune žurnalistams sakė prezidentė.

Vasario 16-ąją Lietuva minės 99 valstybės atkūrimo metines.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra