Opozicijos projektus įtraukus į posėdžio darbotvarkę, jų laukiama grįžtant į Seimo salę | Diena.lt

OPOZICIJOS PROJEKTUS ĮTRAUKUS Į POSĖDŽIO DARBOTVARKĘ, JŲ LAUKIAMA GRĮŽTANT Į SEIMO SALĘ

Valdantiesiems sutikus į posėdžio darbotvarkę įtraukti opozicijos siūlomus projektus dėl infliacijos pasekmių mažinimo gyventojams, mažumos atstovų po beveik dviejų savaičių boikoto antradienį laukiama grįžtant į Seimo posėdžių salę.

„Tie projektai bus įtraukti į rytinę darbotvarkę, į jos pabaigą, nes, kaip suprantu, dialogo grupėje tas buvo pažadėta opozicijos atstovams“, – BNS sakė pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Opozicijos atstovai pirmadienį po dialogo grupės susitikimo pas Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen sakė, kad įtraukus jų projektus į darbotvarkę, jie grįš posėdžiauti į plenarinių posėdžių salę.

Opozicijos parengtame pakete yra numatytos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos, didesnis neapmokestinamųjų pajamų dydis, mažesni akcizai kurui ir didesnės pensijos.

Vis dėlto dalis opozicijos ragina jos projektus antradienį svarstyti prioriteto tvarka.

„Jei mes sąžiningi vieni prieš kitus, prašysime opozicijos teikimus vis tik dėti į pradžią šios dienos darbotvarkės (...), tikimės, kad mūsų paketas bus pakeltas į posėdžio pradžią“, – LRT antradienį kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Opozicija siūlo šildymui, karštam vandeniui, kūrenamai medienai gyventojams laikinai iki 2023-ųjų balandžio 30 dienos taikyti nulinį pridėtinės vertės mokestį (vietoje 9 proc. dabar), o 9 proc. – elektrai ir dujoms (vietoje 21 proc. dabar).

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) prilygintų minimaliai mėnesio algai (MMA). NPD nuo birželio siekia 540 eurų, o MMA šiuo metu yra 730 eurų.

Elektros energetikos įstatymo pataisa siūloma atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo terminą, o Akcizų įstatymo pataisomis – sumažinti akcizą degalams.

Valdančiųjų liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas abejoja, ar iniciatyvoms bus pritarta po pateikimo, nes valdantieji, pasak jo, ketina „balsuoti pagal sąžinę“, tačiau sako palaikysiantis sprendimą ne visiškai atmesti pataisas, o leisti jas tobulinti.

Ieškoti dialogo galimybės, neblokuoti, nemarinuoti vieni kitų iniciatyvų.

„Man atrodo, kad ten tobulinti yra ką, tačiau išmesti į šiukšlių dėžę mes tikrai neturėtumėme, nes tai būtų, jau dabar nebejuokaudamas sakyčiau, opozicijos sumenkinimas“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Opozicija Seimo plenarinius, komitetų ir komisijų posėdžius boikotuoja nuo birželio 8 dienos, kai valdantieji sušaukė nenumatytą posėdį, kad užbaigtų interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui procedūrą. Ministras po šio proceso liko poste.

Spręsti konfliktui Seime buvo sukurta dialogo grupė.

Pirmadienį su valdančiųjų ir opozicijos atstovais susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda prašė jų „ieškoti dialogo galimybės, neblokuoti, nemarinuoti vieni kitų iniciatyvų“, teigė šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ši opoZicija

šoka pagal kremliaus dūdelę, ypač Zkvernelis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS