„Reikia luktelėti tokio objektyvaus, nešališko įvertinimo ir tada priiminėti sprendimus, nes kitu atveju mes čia susilaukiame abipusių įtampų – ir tas, apie kurį vyksta tyrimas, ir tų, kurie tą tyrimą atlieka“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė politikas.
J. Oleko teigimu, tyrimus atliekančių tarnybų atsakymai leis ir premjerui, ir partijai priimti galutinius sprendimus.
BNS rašė, kad sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku Darijumi Vilčinsku.
Premjeras po antradienį vykusio susitikimo Prezidentūroje teigė su šalies vadovu Gitanu Nausėda atvirai pakalbėjęs apie jam metamą šešėlį dėl prieš dešimtmetį turėto verslo.
Tiesa, po susitikimo kalbėdamas žurnalistams ministras pirmininkas neatsakė į vieno iš tyrimo autorių „Siena“ žurnalisto Šarūno Černiausko klausimus, teigdamas, kad šis nėra objektyvus.
Pasak J. Oleko, šiuo metu tyrime ministrui pirmininkui mesti šešėliai apsunkina tiek kasdieninį gyvenimą, tiek darbą, sunkina psichologinę aplinką, todėl „žmogus vieną ar kitą kartą gali pasakyti stipresnį žodį“.
Žmogus vieną ar kitą kartą gali pasakyti stipresnį žodį.
„Čia reikia atskirti žiniasklaidos, kuri informuoja, ir tų tyrėjų, kurie tiria (darbą – BNS). Jie turi tam tikrą savo nišą ar veikimo būdą, kuris tikrai ne visada turbūt priimtinas tam, apie kurį tas tyrimas sukasi“, – teigė socialdemokratas.
Tyrimas rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“, bet vrslas nebuvo sėkmingas, po kelerių metų jis bankrutavo, tačiau 2013–2017 metais įmonei suteikta apie 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos.
Teigiama, kad paskolas teikė įmonė „Uni Trading“, tačiau kam ji priklausė ir kas ją valdė, nustatyti nepavyko. To tvirtino nežiną nei G. Paluckas, nei D. Vilčinskas, nors pastarasis atstovavo „Uni Trading“ interesams.
Tiek D. Vilčinskas, tiek vėliau G. Paluckas tvirtino, kad minėta įmonė nuo pirmųjų dienų buvo „Sagertos“ akcininkė, bet dėl žmogiškosios klaidos tai neužregistruota Registrų centre.
Tyrime taip pat keliami klausimai dėl G. Palucko 2012 metais iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigyto brangaus būsto Vilniuje, dėl galimo interesų konflikto sostinės savivaldybei sprendžiant visuomenės reikmėms iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ išpirkti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.
Anot tyrimo, raštu pateiktuose komentaruose G. Paluckas ne sykį akcentavo neturėjęs bendrų verslų su D. Vilčinsku. Pats verslininkas sako, kad žinomas politikas yra jo šeimos draugas.
Po šio tyrimo Generalinė prokuratūra pranešė pavedusi Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikti aplinkybių patikslinimą dėl ministro pirmininko anksčiau vystytų verslų ir ryšių su verslo atstovais.
Kaip rašė BNS, anksčiau ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo kreditinio sukčiavimo, kai pranešta apie premjerui iš dalies priklausančiai įmonei „Garnis“ suteiktą lengvatinę paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE.
Seimo opozicijos teigimu, G. Paluckas toliau negali eiti premjero pareigų, nes ant jo „krenta galimų korupcinių sandorių bei ryšių šešėlis“. Konservatorių ir liberalų teigimu, nedeklaruotos paskolos, interesai ir ryšiai gali kelti riziką nacionaliniam saugumui.
Naujausi komentarai