Premjerė tikisi, kad per kovą pavyks paskiepyti vyresnius nei 70 metų žmones | Diena.lt

PREMJERĖ TIKISI, KAD PER KOVĄ PAVYKS PASKIEPYTI VYRESNIUS NEI 70 METŲ ŽMONES

Premjerė Ingrida Šimonytė sako besitikinti, kad per kovą pavyks paskiepyti vyresnius nei 70 metų žmones – nuo to priklausys ir tolimesnis karantino atlaisvinimas.

„Tikimės, kad per kovo mėnesį bent jau pirmu skiepu bus paskiepyta didžioji dalis žmonių, vyresnių nei 70 metų“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, tai – pati jautriausia amžiaus grupė, o bent vienas skiepas ženkliai sumažins užsikrėtimo riziką.

„Labai gerai žinome iš patirties, kad tai yra ta amžiaus grupė, kurios rizika mirti nuo COVID-19 arba labai sunkiai sirgti yra labai didelė, pati didžiausia“, – teigė premjerė.

„Kita vertus, ką rodo kitose šalyse atlikti tyrimai, jau net pirmas skiepas tą riziką sumažina pakankamai ženkliai“, – pridūrė ji.

Šiuo metu Lietuvoje jau pradėti skiepyti vyresni nei 85 metų senjorai.

Imuniteto pasas kol kas nėra prasmingas

Kurti imuniteto pasą, kol nėra galimybės nuo COVID-19 paskiepyti visų norinčiųjų, nėra prasminga, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Tikrai Vyriausybė nesiūlys imuniteto paso, todėl, kad tai reikštų, kad mes siūlome briedį girioje, o ne žvirblį rankoje.

„Šiandien, kai skiepų pasiūla yra tokia maža, tikrai Vyriausybė nesiūlys imuniteto paso, todėl, kad tai reikštų, kad mes siūlome briedį girioje, o ne žvirblį rankoje, nes neturime skiepų tiek, kad galėtume paskiepyti, pavyzdžiui, visus norinčius, kurie galbūt norėtų pasiskiepyti ir gauti štai tokį dokumentą ir galbūt laisviau judėti ar kažkokius kitus dalykus daryti“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė premjerė.

Jos teigimu, šiuo metu tokia sistema nesudarytų pridėtinės vertės, nes „iš esmės būtų didžiajai daliai žmonių neprieinama“.

„Europos Sąjungos mastu, aš manau, kad šita diskusija vyks ir turbūt tokia praktiškiausia situacija, kada bus reikalinga tokio pobūdžio žyma, kad žmogus yra arba persirgęs, arba vakcinuotas, bus tarptautinės kelionės“, – sakė I. Šimonytė.

Skiepų pasas ar imuniteto dokumentas pasiskiepijusiems nuo koronaviruso bei persirgusiems liga Europoje svarstomas kaip dokumentas, kuris galėtų suteikti tam tikrų privilegijų, pvz., keliaujantiems, norintiems lankytis renginiuose ir t. t.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

earth king

ponia meloji,, oi meloji, nėra to kur pasakas sakai, man 81 metai bratka 85m, žmonu amžius 78m, 76m72m, svogeriai du 70m, net nieko nera girdėjas apie jokius skiepus niekas nei žodžio nesako, net per puse burnos nera girdėjas, o dar yra pažistamu sutinku bažnytėlei grupeles ir pasikalbam ir ta pati sako nieko negirdėjo, taip tokiu mūsų amžiaus aš jums galiu pristatyti pušimti, kam tas melas reikalingas, juk 80m, 90 m yra pamiršti, baikite, ir dr antras dalikas ar norės eiti skiepus priimti, ir nežinau, ir aš nenoriu gerai man ir be skiepu gyventi, ateis laikas išeisime į ta kur visi busime sumesti juk ten yra musu likimo gyvenimas o čia mes esame nabagai laikino gyvenimo artojai, laikino o tie skiepai tik juoko fokusas, gero nebus nelauk, o šaukia koki darba nudiirbo mūsų ponai dėl mūsų gerio ačiu nereikia apseisim, be jūsų, gėrio,

GENERALINIAM PROKURORUI

Dėl VAKCININKŲ prievartinio - savanoriško skiepijimo nepatikrinta kovid 19 vakcina mirė keli žmonės...(kai kurie iškart po vakcinavimo)...KODĖL JŪS NEKELIAT BAUDŽIAMĄJĄ BYLA DĖL NUŽUDYMO DĖL NEATSARGUMO..DAUGIAU NEI VIENĄ ASMENĮ.,,,,,KODĖL NEVYKDOT SAVO PAREIGŲ ???

Morgana

Kada skiepytis 60+ vis buvo rizikos grupė , o dabar net nekalba apie skiepus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS