Premjerė apie svarstymą galimybių pasą susieti su trečiąja doze: kritiškai svarbu yra keletas dalykų | Diena.lt

PREMJERĖ APIE SVARSTYMĄ GALIMYBIŲ PASĄ SUSIETI SU TREČIĄJA DOZE: KRITIŠKAI SVARBU YRA KELETAS DALYKŲ

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina žmones revakcinuotis nuo COVID-19 – skiepytis sustiprinančiąja trečiąja doze, su kuria svarsto susieti ir galimybių paso išdavimą.

„Mums kritiškai svarbu yra keletas dalykų, kad tie žmonės, kurie dabar yra neblogai imunizuoti – arba dėl to, kad yra pasiskiepiję, arba dėl to, kad jau nemažai ir persirgo, ypač jaunesnėse amžiaus grupėse, kad tas imunitetas išsilaikytų“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje sakė premjerė.

„Tai reiškia, kad žmonės, kurie seniau buvo paskiepyti, suskubtų pasiskiepyti trečiąja doze. Ir kitos šalys, kiek dabar matyti, svarsto savo vadinamųjų COVID pažymėjimų pririšimą prie revakcinacijos“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, dabar privalu į imunitetą žiūrėti kaip į kintantį dydį, kadangi anksčiausiai pasiskiepijusių arba anksčiau persirgusių žmonių imunitetas slopsta.

„Esminis dalykas, apie kurį diskutavome ir su ekspertais pirmadienį, vertindami vakcinų apsaugos efektyvumą, yra tas, kad iki šiol mes visą naujai atsirandantį imunitetą dedame ant viršaus – mes skaičiuojame tik kumuliatyviai, bet mums reikia pradėti vertinti tai, kad pirmieji žmonės buvo paskiepyti sausio mėnesį ir jie jau turi revakcinuotis bet kuriuo atveju, ypač jeigu tai yra vyresni žmonės, kur turime patys savo padarytų tyrimų ir matome, kad su amžiumi imunitetas blėsta sparčiau (...) Mes jau turime nežiūrėti į tą 70 proc. imunizuotų žmonių kaip į kažkokį statišką dydį todėl, kad jis mažėja iš pradžios“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Trečiąja doze, trečiadienio duomenimis, yra pasiskiepiję beveik 118,6 tūkst. žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

ne valdžios klapčiukam spresti

Kokius medicininius preparatus žmogus turi vartoti.Man nepaaiškins joks kasininkas ar buhalterė apie mano organizmą o juo labiau apie imunitetą.Puspročia gali leistis į save kad ir krokodilą bet sveiko žmogaus jūs nepriversite saves žaloti medicininiais preparatais.Jei reikės gintis nuo injekcijų prievartos mes ginsimės.Ir nesvarbu kas bus tas prievartos atstovas politikas, vyras ,moteris ar medikas ar kariškis.Kraujas liesis be sąžinės graužimo.

Saulius

Iprastos medicinines kaukes yra per silpnos kad apsaugotu nuo virusu ,o visi jomis naudojasi ,tai yra pasityciojimas is zmoniu. Nuo virusu apsaugo 2 ir 3 klases FFP respiratorius.

chi - nejuokinga

Atrodo,kad "auksinės" galvos žengs patį durniausią žingsnį - sudurnins dėl trečios dozės normaliai pasiskiepijusius , nes nesusitvarko su išvis nesiskiepijančiais
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS