Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją | Diena.lt

PREZIDENTAS PRISTATĖ ATNAUJINTĄ GEROVĖS VALSTYBĖS VIZIJĄ

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją. Joje yra numatyta stiprios, teisingos, „žalios“ ir inovatyvios valstybės idėja.

„Laiko porinkiminei euforijai tiesiog nėra. Nauja Vyriausybė privalo iškart turėti labai aiškią pandemijos valdymo planą ir komandą, pasiruošusią jį vykdyti“, – Prezidentūroje vykusioje spaudos konferencijoje trečiadienį į naujus šalies valdančiuosius kreipėsi šalies vadovas, ragindamas juos pateisinti rinkėjų duotą pasitikėjimą.

Pasak G. Nausėdos, Lietuvoje reikia vykdyti aktyvią užsienio politiką, investuoti į kultūrą, užtikrinti energetinę nepriklausomybę, didinti krašto apsaugos finansavimą iki 2,5 proc. nuo BVP, užtikrinti kokybiškas ir visiems prieinamas viešąsias paslaugas. Tokiais žodžiais jis paragino naują valdžią aktyviai veikti minėtose srityse.

Kalbėdamas apie teisingos Lietuvos viziją, šalies vadovas taip pat teigė, kad šalyje turi būti mažinama socialinė atskirtis.

„Teisingumas kuria pasitikėjimą, nes be teisingumo nėra pasitikinčių piliečių, o be jų nėra stiprios ir teisingos valstybės. Eiti gerovės valstybės link reiškia, mano giliu įsitikinimu, naikinti atskirtį tarp žmonių“, – kalbėjo G. Nausėda.

Teisingumas kuria pasitikėjimą, nes be teisingumo nėra pasitikinčių piliečių, o be jų nėra stiprios ir teisingos valstybės.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva neturi koncentruotis vien į išmokas socialiai jautrioms visuomenės grupėms, tačiau, kalbėjo jis, reikia išplėsti socialines paslaugas, užtikrinti užimtumą, didinti išlaidas viešosioms paslaugoms.

„Siekdami, kad Lietuva būtų stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi – turėsime didinti valstybės pajamas. Esu įsitikinęs, kad viešųjų pajamų paslaugoms skiriama dalis turi didėti bent iki 35 proc. BVP“, – teigė G. Nausėda.

„Ir dabar turime daug erdvės biudžeto pajamų augimui. Kad tai taptų realybe, būtina kovoti su šešėline ekonomika ir mokestine neteisybe. Nemažiau svarbu efektyviai panaudoti jau surinktas lėšas. Todėl inicijavau viešųjų pirkimų ir kovos su korupcija sistemų pertvarką“, – pridūrė siekį Lietuvoje įgyvendinti gerovės valstybę dažnai kartojantis prezidentas.

„Permainos turi prasidėti jau nuo darželio ir mokyklos“

G. Nausėda prioritetu išskyrė ir švietimo srities pokyčius.

„Permainos turi prasidėti jau nuo darželio ir mokyklos suolo. Nepatogi tiesa yra tai, kad mūsų moksleivių pasiekimus vis labiau lemia tai, kur jie gyvena ir kas jų tėvai“, – akcentavo šalies vadovas, paaiškindamas, kad visiems moksleiviams turi būti užtikrinamas kokybiškas ugdymas.

Jo teigimu, politinės partijos turi pasirašyti susitarimą dėl švietimo sistemos tobulinimo.

„Tikiu, kad švietimas yra ta sritis, dėl kurios gali ir turi sutarti visos politinės jėgos. Todėl sieksiu, kad savo ilgalaikį įsipareigojimą ateinančiai kartai partijos įtvirtintų nacionaliniu susitarimu taip, kaip tai padarėme gynybos srityje“, – sakė G. Nausėda.

Tikiu, kad švietimas yra ta sritis, dėl kurios gali ir turi sutarti visos politinės jėgos.

Pasak jo, reikia siekti, kad Lietuva pagal moksleivių pasiekimus po 10 metų patektų tarp geriausių valstybių pasaulyje dvidešimtuko.

Prezidentas kartu kalbėjo ir apie poreikį sparčiau didinti pensijas, užtikrinti stiprią sveikatos apsaugos sistemą, veiksmingą regionų politiką, teisingą mokestinę politiką, valdžios skaidrumą.

„Pasitikėjimą valstybe griauna neskaidrūs valdžios sprendimai. (...) Privalome kovoti su nebaudžiamumu. Asmeniškai reikalausiu aukštų ne tik teisėsaugos ir teisėtvarkos, bet ir politinės kultūros standartų“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Žalios ekonomikos kūrimas – mūsų šansas“

Komentuodamas žalios valstybės viziją, prezidentas teigė, kad nereikia ieškoti „būdų, kaip apeiti reikalavimus“, nes nuo švarios aplinkos priklauso gyvenimo kokybė.

G. Nausėda kalbėjo, kad ateityje turėsime padaryti daugiau nei tik siekti klimato kaitos neutralumo – atsisakyti netvaraus vartojimo įpročių.

„Aplinkosauga gali ir turi tapti integralia visų Lietuvos žmonių gyvenimo dalimi. Visuomenė turi būti įtraukta į sprendimų priėmimą“, – akcentavo prezidentas, ragindamas dažniau keliauti dviračiu, atsisakyti plastiko, pirkti ekologišką produkciją.

Šalies vadovas taip pat tikino, kad Lietuva, kurdama žaliąją ekonomiką, gali „išsiveržti į pasaulio ekonomikos lyderių gretas.“

„Tai yra mūsų didysis šansas“, – pabrėžė prezidentas.

„Tai yra mūsų gėda“

Kalbėdamas apie inovatyvumą, G. Nausėda teigė, kad šalyje privaloma užtikrinti pakankamą reguliacinę aplinką, modernizavimą, geriau apmokamas darbo vietas.

„Privalome išlaisvinti intelektinį potencialą, pasitelkti mokslines žinias ir komercializuoti tyrimų pasiekimus“, – kalbėjo G. Nausėda, nepakankamą mokslinių tyrimų finansavimą pavadinęs „mūsų gėda“.

Jo teigimu, viešosios paslaugos privalo būti skaitmenizuotos, o neslapti duomenys – atverti visuomenei.

„Viskas, kas ne slapta, turi būti atvira ir prieinama kiekvienam piliečiui. Deja, šiandien tai nėra duotybė“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas taip pat akcentavo, kad, siekiant įgyvendinti minėtą viziją, būtina didinti valstybės pajamas.

„Žinoma, Lietuvos gerovės vizija negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti yra jos pilietinė visuomenė. Pilietiškumo kultūra turi būti nuolat puoselėjama ir plėtojama, kad liktų gyvybinga. Todėl kviečiu Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veikloje“, – pridūrė G. Nausėda.

GALERIJA

  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
  • Prezidentas pristatė atnaujintą gerovės valstybės viziją
R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

algis

virs 100 tukst seneliu,neigaliuju badauja,neturi galimybiu nuvykti pas daktarus-cia turi buti pirmas darbas,o toliau galima mastyti ir apie geroves Lietuva.

Analtikas

Nausedos gerovės valstybės vizija tokia pat utopinė, kaip komunizmo siekis.

Tik

Vizijom ir gyvenam.Vizija planinė operacija , nors ne visiems .Kiti ligoninėse vartosi ,kiek nori .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS