Prezidento patarėjas apie „Bayraktaro“ iniciatyvą: tai – solidarumo pavyzdys | Diena.lt

PREZIDENTO PATARĖJAS APIE „BAYRAKTARO“ INICIATYVĄ: TAI – SOLIDARUMO PAVYZDYS

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys teigia, kad šalies vadovas iniciatyvą, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti ir perduoti Ukrainai, vertina itin palankiai. Anot jo, piliečių surinkta parama dronui yra pavyzdys, kaip karo kontekste visuomenė geba solidarizuotis.

„Pilietinė iniciatyva, žinoma, kad vertinama labai gerai. (...) Mums tai yra pavyzdys diskusijose, visa ši iniciatyva ir tai, kaip ji greitai įvyko ir visa sėkmė. Ir aš ne kartą jį naudojau, sakant, kad pažiūrėkite kiek arti visuomenei yra karas Ukrainoje, koks yra mūsų solidarumas, kokioje atmosferoje mes gyvename ir kaip tai yra gyva. Tai politiškai šitas dronas tikrai skris į įvairias puses ir bus sėkmė“, – ketvirtadienį po Valstybės gynimo tarybos susitikimo žurnalistams teigė K. Budrys.

ELTA primena, kad visuomenininkas Andrius Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šios lėšos buvo surinktos per tris dienas. Kovinį droną „Bayraktar“ ketinama padovanoti nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai.

Į Turkiją tartis dėl kovinio drono pirkimo antradienį vyko krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį pranešė, kad Turkija ir dronų gamintojas dovanoja Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“. Jo teigimu, visuomenės surinkta parama dronui, Turkijos prašymu, bus skirta humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

nuo OŽIO s m a r v ė s , CHUNTOS ministras Anušauskas

a p s v a i g o ir nevaldomai KVAILAI reklamuoja CHUNTOS n e į g a l u m ą ,-- Tai parodo , kaip į ž ū l i a i CHUNTA b a n d o manipuliuoti Lietuvos gyventojais-- nors ŽMONĖS senai ž i n o - kad tai KGB-tų nusikalstami veiksmai , kuriais MULKINAMI gyventojai.

kodėl PREZIDENTŪRA n e s t a b d o

č e k i s t ė s GRYBAUSKAITĖS atvirą diktatą, -- VAKARAMS , visa jėga pulti RUSIJĄ,- visai " pamiršdama " pasakyti , ką n e t a i p,savo veiksmais daro NAUSĖDA.--Kodėl, gynybos ministras Anušauskas "negirdi" GRYBAUSKAITĖS raginimo ?

Kęstas

Rusija yra Vakarų problema ir ji niekur nedings. Taigi, mes ir Landsbergius, ir Kubilių palydėsime į kapus, o Rusija bus vis dar čia - mūsų kaimynystėje. (Mokslas-studijos-ekonomika)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS