R. Karbauskis: S. Skvernelis būtų puikus opozicijos lyderis, bet susitarti – neįmanoma | Diena.lt

R. KARBAUSKIS: S. SKVERNELIS BŪTŲ PUIKUS OPOZICIJOS LYDERIS, BET SUSITARTI – NEĮMANOMA

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako esantis už opozicinių frakcijų Seime susitarimą ir manantis, kad buvęs premjeras Saulius Skvernelis būtų puikus opozicijos lyderis.

Tačiau tuo pačiu „valstiečių“ lyderis pažymi, kad dabartinėms opozicinėms frakcijoms pasiekti tokio susitarimo neįmanoma: su Darbo partija – dėl programinių skirtumų, su socialdemokratais – dėl to, kad jie šiuo metu neturi vadovo.

„Kaip partijos pirmininkas esu už tai, kad frakcijos susitartų ir niekada nebūsiu prieš, nes vien susitarti dėl opozicijos lyderio yra verta (...) Aš visą laiką sakiau, kad reikia frakcijoms susitarti ir manau, kad S. Skvernelis galėtų būti puikus opozicijos lyderis“, – BNS penktadienį sakė R. Karbauskis.

Jis taip sakė Darbo partijos atstovui Andriui Mazuroniui Žinių radijuje penktadienį pareiškus, kad LVŽS lyderis „daro absoliučiai viską (...), kad susitarimo tarp opozicinių frakcijų nebūtų, kad S. Skvernelis jokiu būdu negautų opozicijos lyderio posto“.

R. Karbauskis sako, kad tokie pareiškimai – bandymas atkreipti į save dėmesį.

„Jis bando mano pavardę naudoti tam, kad kas nors į jį atkreiptų dėmesį, tai aš noriu pasakyt – nei aš kreipiu, nei kas nors kreipia dėmesį. Šitas žmogus daro įvairius pareiškimus tik dėl to, kad jam reikia dėmesio“, – teigė LVŽS pirmininkas.

Jis bando mano pavardę naudoti tam, kad kas nors į jį atkreiptų dėmesį, tai aš noriu pasakyt – nei aš kreipiu, nei kas nors kreipia dėmesį.

„Jis bet kokiu atveju vartos pavardes žmonių, kurie kažkam įdomūs, tam, kad jis pats sulauktų dėmesio, o šneka jis niekus“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, jis teigia, kad opozicinėms jėgoms Seime susitarti neįmanoma.

„Aš tikriausiai trukdau susitarti visiems dirbantiems opozicijoje, geriau manęs nebūtų – aš tą labai gerai suprantu. Tai yra politinės konkurencijos klausimas. Bet realiai susitarti yra tiesiog neįmanoma ir šnekant apie frakcijas – niekas Mazuroniui netrukdo susitarti su mūsų frakcija ir ten jokio Karbauskio nėra“, – tvirtino R. Karbauskis.

„Šnekant apie partijas, mes patys su Darbo partija neturime apie ką šnekėt – jie liberalai ir vertybine prasme mums labai būtų sunku. Su socdemais susitarti iš viso neįmanoma, nes partija neturi vadovo“, – svarstė jis.

Jo teigimu, A. Mazuroniui pačiam nepavyksta pasiekti bendradarbiavimo.

„Jis nesugeba susitarti su frakcija – ten jokio Karbauskio nėra. Prašau – durys atviros, susitarkite. Ne, nesugeba“, – kalbėjo „valstiečių“ pirmininkas.

Tai yra politinės konkurencijos klausimas. Bet realiai susitarti yra tiesiog neįmanoma.

Jis taip pat tvirtino, kad S. Skvernelis „didelės vilties“ susitarti neturintis.

Praėjusią savaitę „valstiečiai“ paskelbė sudarę šešėlinę vyriausybę, kuriai vadovauti ėmėsi partijos pirmininkas R. Karbauskis.

Buvęs premjeras S. Skvernelis tuomet teigė atsisakęs būti šešėliniame ministrų kabinete, nes jį turėtų sudaryti ir kiti opozicijos atstovai.

Seime LVŽS yra didžiausia opozicinė jėga, turinti 32 atstovus.

R. Karbauskis po pernai vykusių rinkimų buvo išrinktas į Seimą daugiamandatėje apygardoje, tačiau vėliau mandato atsisakė. 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Opapa

Tiek Mazuronis, tiek Gentvilas- du nuliai

O kam liberaliam

darbiečiui Mazuroniui tartis su Karbauskiu ? :) Seimo opozicinėje " valstiečių " frakcijoje Karbauskio nėra , bet darbietis vis tiek nesusitaria ? :) Teisingai sako Karbauskis , Mazuronis yra " niekas " todėl jam piarui , tipo kaip dirbu ir koks " blogas " reikia Karbauskio vardo :)) Man iš vis ta darbiečių parcija baigia tapti kaip liberalai , net teisme, vienoje politinės korupcijos byloje , turi savo atstovą Gabšį kartu su Masiuliu :)

gal tik šįkart karbauckis teisus

- kad su juo ( karbauckiu) susitarti- neįmanoma :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS