Socialdemokratai: VRK virto „valstiečių“ tarnaite | Diena.lt

SOCIALDEMOKRATAI: VRK VIRTO „VALSTIEČIŲ“ TARNAITE

Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) pasitikėti nebegalima, ši institucija virto valdančiosios „valstiečių“ partijos tarnaite, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai.

Pasak LSDP frakcijos Seime seniūno Juliaus Sabatausko, VRK sprendimas išteisinti tarnybine padėtimi per Seimo rinkimus galimai pasinaudojusį „valstiečių“ deleguotą žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį - dar vienas pavyzdys, kuomet taikomi dvigubi standartai.

Anot jo, tai jau nebe pirmas atvejis, kai svarstant klausimus, susijusius su „valstiečiais“, VRK juos išteisina.

„Ramūno Karbauskio dalinti tautiniai kostiumai, Naisių teatro pasirodymai, kur skamba pagyros „valstiečių“ vedliui - visa tai, anot VRK, ne pažeidimai, nors vyksta rinkimai. Dabar - G. Surplio atvejis. Vienus VRK už menkiausius pažeidimus vertina griežčiausiai, o tiems, kurie turi valdžią, galima daryti bet ką. VRK darosi visiška valdančiosios partijos tarnaite. VRK, turinti būti nepriklausoma, virto šališka ir neobjektyvia institucija, kuria pasitikėti nebegalima“, - sako J. Sabatauskas.

Ramūno Karbauskio dalinti tautiniai kostiumai, Naisių teatro pasirodymai, kur skamba pagyros „valstiečių“ vedliui - visa tai, anot VRK, ne pažeidimai, nors vyksta rinkimai.

VRK parengtame išvados dėl G. Surplio projekte siūlyta pripažinti, kad G. Surplys, kandidatuodamas Seimo rinkimuose Zanavykų rinkimų apygardoje, pasinaudojo tarnybine padėtimi, skelbė nepažymėtą politinę reklamą. Tačiau VRK, keturiems komisijos nariams susilaikius, nusprendė kitaip.

Pasak LSDP pirmininko pavaduotojo Justo Pankausko, VRK balsavimas dėl G. Surplio rodo, kad VRK negeba priimti sprendimų, o situacija, kai VRK nariams balsuojant dėl sprendimo galima susilaikyti yra ydinga.

„VRK - teisinius sprendimus priimanti institucija, taigi įvertinusi visa pateiktą medžiagą ir įrodymus, turėtų balsuoti „už“ arba „prieš“. Kitu atveju, kaip, tarkime, G. Surplio, visi 13 VRK narių gali susilaikyti ir taip nepriimti jokių sprendimų, taigi išvengti atsakomybės už savo sprendimus“, - vertina J. Pankauskas.

Jis primena, kad, pavyzdžiui, VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė lig šiol neturi ir pirmojo pavaduotojo.

„Tris mėnesius nesugebama pateikti jo kandidatūros, taip irgi pažeidžiamas įstatymas“, - sako J. Pankauskas.

LSDP atstovai nebe pirmą kartą reiškia abejones VRK darbu.

VRK galėjo neužtikrinti skaidraus ir sąžiningo rinkimų dalyvių numerių traukimo procedūrų. Socialdemokratai įtaria, kad keliolika komitetų numerį „3“ ištraukė neatsitiktinai - rezultatai galėjo būti klastojami. Dėl to Lietuvos socialdemokratų partija yra kreipusis į VRK.

Seimo narė Rasa Budbergytė, susitikusi su tarptautiniais rinkimų stebėtojais, yra perspėjusi, kad šiemet trejus rinkimus organizuojanti VRK gali būti pažeidžiama, neužtikrinti tinkamo rinkimų organizavimo.

Ketvirtadienį VRK nepripažino, kad žemės ūkio ministras G. Surplys naudojosi savo kaip ministro padėtimi, kandidatuodamas į Seimą Zanavykų apygardoje. VRK nepripažino paslėpta politine reklama regioninėje spaudoje pasirodžiusių straipsnių apie žemės ūkio ministrą. Tai, kad G. Surplys naudojosi rinkimuose tarnybine padėtimi, siūlė pripažinti atvejį analizavusi VRK darbo grupė.

Balsuojant dėl šio sprendimo 2 VRK nariai balsavo, kad ministras naudojosi tarnybine padėtimi, 3 buvo prieš, 4 susilaikė.

Nepripažinus, kad įtarimų sukėlę straipsniai buvo paslėpta politinė reklama, išnyko pagrindas kalbėti apie G. Surplį Zanavykų apygardoje vykusiuose rinkimuose į Seimą kėlusios „valstiečių“ partijos pažeidimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

na taip ....

ISNESUS KOJOM Y PRIEKY ilgaamzy socdemonu statytiny vaigauska VRK....,,,virto,,, valstieciu ,,tarnaite ...nes nebeklauso socdemonu ir nepardavineja sufalsifikuotu balsu ,maisuose pundeliais suristu ........

tomas

Ne tik VRK, o ir prokuratūra, nes ,,nerado" nieko blogo rusiškų trąšų perpardavinėjimo aferose.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS