Už dūmijantį automobilį Seimas linkęs pirmą kartą bausti įspėjimu | Diena.lt

UŽ DŪMIJANTĮ AUTOMOBILĮ SEIMAS LINKĘS PIRMĄ KARTĄ BAUSTI ĮSPĖJIMU

Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, siūlančioms švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį.

Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo. Tačiau, jei transporto priemonė yra su neveikiančia gamintojo išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema, galimybė skirti įspėjimą nenumatyta.

Antradienį tokias kodekso pataisas svarstymo stadijoje palaikė 80 Seimo narių,1 buvo prieš, 2 susilaikė. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Vienas iš projekto autorių, Seimo narys Algirdas Stončaitis mano, kad prie šios problemos parlamentas dar turės sugrįžti.

„Manau, kad prie šito kodekso straipsnio redakcijos dar būsime priversti sugrįžti, kadangi buvo kitų kolegų pasiūlymai įsivertinti, ar teisingas yra sprendimas atitraukti aplinkos apsaugos inspektorius nuo savo tiesioginių funkcijų, priskiriant jiems šitą funkciją. Pats reglamentavimas nėra iki galo išdirbtas“, – sakė A. Stončaitis.

Suteikus teisę aplinkosaugininkams tikrinti automobilių išmetamų į aplinką teršalų kiekį, Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė parengė alternatyvius Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, numatančius sankcijas už tokius nusižengimus. Po svarstymo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete atsirado naujas jungtinis projektas.

Jei transporto priemonės į aplinką išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, tai užtrauktų įspėjimą arba baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 300 iki 500 eurų. Baudos nuo 100 iki 500 eurų numatytos ir už transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą.

Šie administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtrauktų baudą asmenims nuo 300 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 900 eurų.

Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse už dūmijančius automobilius yra numatytos baudos, tačiau įspėjimas už šias veiklas nenumatytas.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Tam Pilietis

Siūlau kuo daugiau dyzelio piltis Lenkijoje nors jis ten ir brangesnis, bet užsipylus sumažėja ir dūmingumas ir automobilis daug gyvesnis, nes jie mažiau ar visai nepila į dyzelį jokio varvalo.

Anonimas

durniu laive nieko naujo

Kapsas

Na jo būtina kuo skubiausiai eliminuoti iš eismo pensinkus, nes tik jie vairuoja 20 metų senumo dyzeliukus kuriuos pajėgūs ysigyti už viso gyvenimo darbą, jie sąžiningai prisilaikydami KET, trukdo oligarchams ir valdžiažmogam, prisipirkusių už mūsų visų pinigus, prabangių galingų automobilių lakstyti keliais ir miestų gatvėmis nesilaikant jokių KET reikalavimų. Šis valdžiažmogų, analogų pasaulyje neturintis, sprendimas nieko bendro su gamtosauga neturi. O ir tie gazdimai milžiniškom baudom, TECH. apžiūrų galiojimo naikinimu, be teismo naikina kitos organizacijos sprendimą, šiuo atveju tech. apžiūrų centrų, kas jau prasilenkia su bet kokia, sveiko proto, teise, ir tai daroma save laikančių CIVILIZUOTA VALSTYBE valstybės valdininkai?!?!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS