V. Pranckietis: „valstiečiai“ vienbalsiai nutarė – nebesitrauks iš valdžios | Diena.lt

V. PRANCKIETIS: „VALSTIEČIAI“ VIENBALSIAI NUTARĖ – NEBESITRAUKS IŠ VALDŽIOS

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad chaoso, kurį sukėlė Ramūno Karbauskio pareiškimai trauktis iš valdančiųjų gretų, nereikėjo.

Komentuodamas antradienį per savaitę radikaliai pasikeitusį „valstiečių“ frakcijos sprendimą nebesitraukti iš valdančiųjų gretų, V. Pranckietis pabrėžė, kad artikuliuojant tokį sprendimą pirmą kartą savo nuomonę išreiškė visi frakcijos nariai.

„Turbūt pirmą kartą išklausėme frakcijos narių, pirmą kartą kiekvienas pasisakė ir išsakė savo nuomonę“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo vadovas.

V. Pranckietis sako, kad nereikėjo politikoje chaoso, kurį sukėlė valdančiųjų lyderių dramatiški pareiškimai trauktis.

„Aš manau, kad jo nereikėjo“, - sakė V. Pranckietis, pridurdamas, kad klausimas, kodėl chaosas visgi įvyko, yra skirtas ne jam.

Daugelis atstovaudami skyriams ir rajonams kalbėjo ne tik savo vardu, bet kalbėjo ir skyrių vardu, ir visi vienareikšmiškai, be išimties pasisakė, kad valdžioje liekame ir niekur nesitraukiame.

Nepaisant to, kad „valstiečių“ frakcija dar iki rinkimų buvo beveik vienbalsiai pritarusi kontraversiškai vertinamam R. Karbauskio planui trauktis iš valdančiųjų gretų, antradienį vienbalsiai nutarė priešingai.

„Daugelis atstovaudami skyriams ir rajonams kalbėjo ne tik savo vardu, bet kalbėjo ir skyrių vardu, ir visi vienareikšmiškai, be išimties pasisakė, kad valdžioje liekame ir niekur nesitraukiame“, - pažymėjo jis.

V. Pranckietis, aiškindamas tokį sprendimą, akcentavo, kad pats traukimuisi niekada nepritarė.

„Aš asmeniškai nuolatos kalbėjau apie tęstinumą ir, manau, kad vakarykštis posėdis ir buvo tuo labai svarbus, kad visi pasisakė už tęstinumą“, - sakė Seimo vadovas.

Kartu, pažymėjo V. Pranckietis, premjeras taip pat turi suprasti, kad pažadų palikti Vyriausybės vadovo posto nereikia laikytis.

„Ne man reikia suprasti, bet jis suprato tai, kad partijos pasitikėjimo jis nepraradęs ir kad tas pasitikėjimas prašo jo, kad jis tęstų tas veiklas. Tai neabejoju, kad tai jam nėra paprastas sprendimas. Tačiau čia yra (frakcijos. - ELTA) kreipimasis ir sakymas, kad mes negalime pasitraukti, ir jis tą, manau, girdi“, - sakė jis, pridurdamas, kad tiksi, jog premjeras persigalvos.

„Manau, kad premjeras prisiims atsakomybę ir supras, kad partija prašo prisiimti tą atsakomybę nes premjeras yra puikus“, - apibendrino V. Pranckietis.

Prieš prezidento rinkimus tikinęs, kad premjero S. Skvernelio pralaimėjimo šalies vadovo rinkimuose atveju neišvengiamai trauksis iš valdančiųjų gretų ir tą kelis kartus patvirtinęs pasibaigus prezidento rinkimas, R. Karbauskis antradienį persigalvojo.

Po antradienį vykusio „valstiečių“ frakcijos posėdžio R. Karbauskis pranešė, kad nutarta iš valdančiųjų nebesitraukti. R. Karbauskis teigė, kad šio klausimo sprendimas atidėtas iki tol, kol bus išrinktas naujas prezidentas.

„Prezidentas ar prezidentė, kuris bus išrinktas, šnekėsis su valdančiąja dauguma, kadangi kitos, matyt, neatsiras. Kaip suprantu iš viešų komentarų, kad niekas ir nepretenduoja jos kurti. Tai tokiu atveju bus ieškoma sprendimo“, - antradienį sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, anksčiau išsakytos mintys dėl galimo partijos pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos „tikrai nebuvo šantažas ar spaudimas rinkėjams“.

Vykusio frakcijos posėdžio metu pasitikėjimą taip pat tikrinosi premjeras S. Skvernelis. Prezidento rinkimus pralaimėjęs premjeras sulaukė frakcijos paramos.

Po beveik keturias valandas trukusio „valstiečių“ Seime per slaptą balsavimą pasitikėjimą S. Skverneliui pareiškė 46 frakcijos nariai, po posėdžio sakė frakcijos lyderis R.

Žada plėsti koaliciją

V. Pranckietis teigia, kad vyksta intensyvios derybos su „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijomis.

Pasak jo, frakcijai nusprendus nebesitraukti iš valdančiųjų gretų, yra svarstoma, ką pasiūlyti šioms frakcijoms, kad būtų išplėsta valdančioji dauguma.

Argumentuodamas norą į koaliciją pasikviesti šias frakcijas, V. Pranckietis teigia, kad liepos 12 d. būtų gera proga pasiūlyti koalicijos partneriams postus valdžioje.

Normali politinė praktika rodo, kad valdžia reikia pasidalinti, norint turėti stabilią koaliciją, tai to yra ir siekiama ir to buvo siekiama nuolat.

„Normali politinė praktika rodo, kad valdžia reikia pasidalinti, norint turėti stabilią koaliciją, tai to yra ir siekiama ir to buvo siekiama nuolat (...), ir dabar liepos 12 d. gali būti tuo svarbi, kad būtų galima perskirstyti pozicijas ir visi taptų atsakingais ir vykdomojoje valdžioje, ne tik Seime“, - ambicijų neslėpė Seimo pirmininkas.

Vis dėlto, anot V. Pranckiečio, kalbėti apie konkrečius postus dar yra anksti ir kol kas kalbama apie koalicinės sutarties pasirašymą bei vyksta derybos, siekiant išsiaiškinti konkrečius potencialių partnerių norus.

„Dabar vyksta diskusijos dėl aplinkos komiteto pirmininko posto, o vėliau bus diskusija ir apie dalyvavimą Vyriausybėje“, - trečiadienį „Žinių radijui“ teigė jis, tačiau nesiryžo spėlioti, kokius ministrų postus galėtų pasiūlyti partneriams.

ELTA primena, kad iškart po prezidento rinkimų, premjerui Sauliui Skverneliui likus trečiam, buvo kalbama, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga trauksis iš valdančiųjų ir perduos valdžią konservatoriams. Vis dėlto po antradienį vykusio beveik keturias valandas trukusio posėdžio Seimo „valstiečiai“ išreiškė norą likti valdžioje ir plėsti valdančiąją daugumą.

GALERIJA

  • V. Pranckietis: „valstiečiai“ vienbalsiai nutarė – nebesitrauks iš valdžios
  • V. Pranckietis: „valstiečiai“ vienbalsiai nutarė – nebesitrauks iš valdžios
Rašyti komentarą
Komentarai (50)

Kęstas

D.Grybauskaitės palikimas - mažai prekiaujame su Rytais. Iš mūsų prekybos partnerių svarbiausia tapo Vokietija. Visi kiaušiniai Lietuvoje pakliuvo į vieną krepšį. Tas krepšys, atrodo, krenta nuo stalo: "„Vėliausias JAV ir Kinijos prekybos konflikto eskalavimas vėl padidino neapibrėžtumą dėl Vokietijos eksporto, kuris yra pagrindinis veiksnys šalies BVP augimui“, – instituto pranešime cituojamas profesorius Achimas Wambachas, ZEW instituto prezidentas. Vokietija yra svarbiausia Lietuvai eksporto rinka." Pajamos iš eksporto sudaro Lietuvos pajamų, įskaitant valstybės pajamas, liūto dalį. Nėra pajamų - nėra algų, pensijų ir pašalpų. Padėkokime garsiai visi D.Grybauskaitei. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Arvys

Pajuokos verti juokdariai, o ne partija su visiškai nukvaikusiu vadukų...

Mindy Allain

„Google“ už kiekvieną mėnesį už darbą internete sumokėjo nuo 18000 iki 25000 dolerių. Paskutinį mėnesį aš uždirbsiu $ 23618 iš „Google“ ir esu nuolatinis studentas, o aš laisvalaikiu dirbu nuo 2 iki 3 valandų per dieną. kiekvienas žmogus gali prisijungti prie šio darbo ir pradėti uždirbti internete, kaip ir aš. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­98.C­­o­­m
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS