G. Nausėda: VGT – ne viešųjų pirkimų organizacija | Diena.lt

G. NAUSĖDA: VGT – NE VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ORGANIZACIJA

Prezidentas Gitanas Nausėda nemano, kad reikia šaukti Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdį dėl vakcinos nuo koronaviruso pirkimo. Prezidentas teigia, kad VGT paskirtis nėra viešųjų pirkimų vykdymas. Šalies vadovas taip pat teigia, kad valstybei tikrai nereikėtų taupyti pinigų, kuomet kalbama apie žmonių sveikatą. Todėl G. Nausėda viliasi, kad tokio principo laikysis ir Vyriausybė.

„Atsakymą pateikiau per rytinį mano susitikimą su premjeru. Premjeras išdėstė savo argumentus, aš išdėsčiau savo. VGT veikiame ne kaip viešųjų pirkimų organizacija. Iš tikrųjų mes puikiai suvokiame, kad yra tam tikras neapibrėžtumas su tuo, kad vakcinos kūrimo perspektyva nėra iki galo aiški. Todėl mano principas, kurį, aš manau, turėtų taikyti ir Vyriausybė – labai aiškus. Mes negalime taupyti pinigų žmonių sveikatai. Jeigu dėl tos priežasties mes permokėsime, ar išleisime daugiau nei planavome iš pradžių, tai geriau jau apsidrauskime, tačiau pinigai tikrai nebus iššvaistyti veltui. Todėl šitokį sprendimą gali priimti Sveikatos apsaugos ministerija ir Vyriausybė“, – sekmadienį lankydamasis Kryžkalnyje žurnalistams sakė G. Nausėda.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad politikai neturėtų tapatinti greitųjų testų pirkimo skandalo bei galimo vakcinos pirkimo nuo koronaviruso. 

„Tai tikrai nėra nieko bendro su tuo, kas dabar vyksta apie greitųjų testų skandalą. Nes ten mes kalbame apie visai kitokius dalykus, apie galimus korupcinių schemų kūrimą ir apie galimą finansinę naudą konkretiems žmonėms. Jeigu pinigų išnaudosime daugiau tam, kad norėjome labiau apsaugoti savo žmones, tai bus visai kitokio pobūdžio pinigai ir dėl to manau, niekas nedrįs kaltinti vykdomosios valdžios, kad ji priėmė tokius, o ne kitokius sprendimus. Štai viskas labai paprasta, tiesiog kiekvienas turi dirbti savo darbą“, – sakė jis.

S. Skvernelis nepagyrė Prezidentūros sprendimo nešaukti VGT: nenoras prisiimti atsakomybę

Premjeras S. Skvernelis teigia, kad Prezidentūra vengia atsakomybės, ignoruodama Vyriausybės iniciatyvą aptarti klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo VGT.

„Matyt, tai yra pačios pozicijos pasakymas. Nenoras galbūt veltis, nenoras prisiimti atsakomybės, nenoras dalyvauti procese. Vyriausybė tai tikrai priims sprendimą, tai darysime žingsnius pirmadienį, antradienį ir trečiadienį turėsime galutinį sprendimą“, – teigė premjeras.

ELTA primena, kad S. Skvernelio iniciatyvai aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo Valstybės gynimo taryboje nepritaria Prezidentūra. Šalies vadovo G. Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius yra sakęs, kad už tai yra atsakingas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak jo, prezidentas mano, kad būtent ministras privalo savo dėmesį, laiką ir ryžtą skirti tiesioginių pareigų vykdymui, o ne bandymams išvengti atsakomybės.

Tokie Prezidentūros argumentai papiktino valdančiuosius ir S. Skvernelį. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis Eltai teigė, kad ne sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, o būtent Prezidentūra vengia atsakomybės ignoruodama Vyriausybės iniciatyvą aptarti klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo VGT.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Konstitucinis teismas

Konstitucinio teismo sprendimu si vyriausybe yra neteiseta kodel ji dar vis priemineje sprendimus kas atsakys uz neteisetos vyriausybes priimtus neteisingus sprendimus

pensininkė

jei vyriausybė prašo pagalbos komiteto kodėl prezidentas prieš juk tokius svarbius klausimus spręsti turi visi kuo daugiau galvų tuo gėriau ar bijo atsakomybės prezidento komanda ar paprastas pasipūtimas rinkėjai ne to tikėjosi iš prezidento manė kad norės dirbti iš vien naudingai visiem gyventojams

jolanta

o mokyklos, darželiai?!! viešuosius pirkimus turi vykdyti? etatų skirta nėra, bet išmanyti ir teisingai vykdyti privalo...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS