N. Venckienė pargabenta į Lietuvą ir laikoma Kauno tardymo izoliatoriuje | Diena.lt

N. VENCKIENĖ PARGABENTA Į LIETUVĄ IR LAIKOMA KAUNO TARDYMO IZOLIATORIUJE

Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė trečiadienio vakarą parvežta iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą.

„Taip, mes galime patvirtinti, kad asmuo yra Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – žurnalistams Vilniuje sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Tomas Krušna.

Jis pridūrė, kad N. Venckienė parvežta šį vakarą, tačiau neatskleidė nei tikslaus laiko, nei kokiu būdu.

„Klausimas yra adresuotinas policijai. Bendras principas, ar šitas asmuo, ar kitas asmuo, laikomas tardymo izoliatoriuje-kalėjime, nes skirta kardomoji priemonės suėmimas 48 valandoms“, – teigė prokuroras.

Anot T. Krušnos, ikiteisminis tyrimas dėl įtariamų N. Venckienės nusikaltimų yra beveik baigtas, byla yra Kauno apygardos prokuratūroje, artimiausiu metu bus kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo.

„Iš esmės ikiteisminis tyrimas šioje byloje yra atliktas. Yra likę pavieniai ikiteisminio tyrimo veiksmai, kurie negalėjo būti atlikti dėl tos priežasties, kad asmuo buvo pasislėpęs užsienio valstybėje, po ko vyko gana ilgai trukęs ekstradicijos procesas. Atlikus šiuos veiksmus, planuojama, kad artimiausiu metu byla bus perduota teismui ir vyks teisminis bylos nagrinėjimas (...) Byla pakankamai aiški ir tikrai yra pagrindo greitai viską išsiaiškinti teisme“, – sakė T. Krušna.

Anot prokuroro, N. Venckienei turėtų būti pareikšti įtarimai dėl sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei, smūgio policijos pareigūnui, teismo sprendimo nevykdymo ir trukdymo antstoliui.

T. Krušnos teigimu, dėl Lietuvos ir JAV teisinių sistemų skirtumų jai panaikinti kaltinimai dėl tvirkinimo ir neteisėto informacijos rinkimo.

„Baudžiamasis persekiojimas bus galimas ne dėl visų inkriminuojamų veikų. Tai yra sietina su skirtingu teisiniu reglamentavimu ir skirtingomis teisinėmis sistemomis (...) Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos Generalinės prokuratūros 2015 metų prašyme, baudžiamasis persekiojimas Lietuvoje negalės būt vykdomas“, – sakė prokuroras.

Jis taip pat pridūrė, kad yra galimybė, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kreiptis į užsienio valstybę dėl naujų įtarimų.

Pasak prokuroro T. Krušnos, šioje byloje ekstradicijos proceso metu JAV buvo susidurta su agresyvia gynyba.

„Tas procesas JAV tikrai buvo intensyvus. Visos procesinės skundimo galimybės buvo išnaudotos. Ta paprasta kalba kalbant, su tokia agresyvia gynyba ne kiekvienoje byloje yra susiduriama“, – teigė T. Krušna.

Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Tomas Krušna M. Morkevičiaus/ELTOS nuotr.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius trečiadienio vakarą patvirtino, kad į Lietuvą pargabenta buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė laikoma Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Galiu patvirtinti, kad N. Venckienė yra atvežta į Kauno tardymo izoliatorių. N. Venckienė apgyvendinta viena, apgyvendinimo sąlygos yra tinkamos, užtikrinta jos apsauga“, – BNS sakė ministras.

Prie Kauno tardymo izoliatoriaus esantis BNS žurnalistas trečiadienio vakarą pranešė, kad pro konvojavimo vartus apie 22 val. įvažiavo  du žymėti policijos automobiliai – „Volkswagen transporter“ ir „Volkswagen caddy“. 

Generalinė prokuratūra pranešė, jog artimiausiu metu Kauno apygardos prokuratūroje bus sprendžiami kardomosios priemonės N. Venckienės skyrimo klausimai, bus atlikti kiti numatyti būtini proceso veiksmai.

Po spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos N.Venckienės sūnus Karolis Venckus savo feisbuko paskyroje parašė: „Prokuroras per tiesioginę transliaciją arba melavo, arba yra nesusipažinęs su JAV teismo dokumentais. Ilinojaus teisėjas D. Martinas teismo posėdyje tiesiogiai pasisakė apie kaltinimą „dėl neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimo“ ir neleido mamos išduoti Lietuvai dėl šio kaltinimo. Jis teismo posėdyje pasakė „O kuo čia dėta N. Venckienė?“.

N. Venckienė apgyvendinta viena, apgyvendinimo sąlygos yra tinkamos, užtikrinta jos apsauga.

N. Venckienė pargabenta iš Jungtinių Valstijų, kur nuo praėjusių metų pradžios buvo laikoma Čikagos kalėjime.

JAV Federalinio kalėjimų biuro duomenų bazėje trečiadienį paskelbta, kad N. Venckienė iš kalėjimo buvo paleista lapkričio penktą dieną.

N. Venckienės sūnus trečiadienį paryčiais paskelbė, kad jo motina Čikagos oro uoste buvo įsodinta į lėktuvą.

Pasklidus žiniai apie buvusios teisėjos ir parlamentarės parvežimą, Lietuvos teisėsauga iš pradžių atsisakė nurodyti, kada ji bus pargabenta.

Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Pati N. Venckienė tvirtino, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Ji Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.

GALERIJA

  • Tomas Krušna
  • Tomas Krušna
  • Tomas Krušna
  • Tomas Krušna
  • Tomas Krušna
  • Tomas Krušna
Rašyti komentarą
Komentarai (57)

Teisybe

Ka ta teisesauga nori nuo tos moters,ka ji tokio padare kad reikia laisve atimti,tie visi nusikaltimai akivaizdziai nekalti,manau prokuratura susiprotes ir skirs minimalia svelnesne bausme,ji ir taip manau prisikentejo .......

Emma22

Kviečiu jus į privatų lietuviško sеkso kІubą - urlspro.com/diena

baisus vaizdelis

Jos rankos kruvinos iki pat alkuniu-organizavo zudymus, organizavo visa violetine pedofiline feikine melo istorija, todel sitaip paniskai bijojo atsidurti Lietuvoje. Kaip klaikiai baisu jai bus nakvoti kalejimo kameroje, o dar baisiau bus, kada paleis ja i laisve. Nekaltu zmoniu kraujas saukiasi kersto, kuris pasieks zmogzude siame ar kitame pasaulyje. Ja jos kalte sugraus, kaip Juda-is vidaus, o pozymiai jau matosi (visa zila ir baisaus veido).
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS