Kyšininkavimu įtariamą Kelmės rajono merą prašoma nušalinti pusei metų | Diena.lt

KYŠININKAVIMU ĮTARIAMĄ KELMĖS RAJONO MERĄ PRAŠOMA NUŠALINTI PUSEI METŲ

Kyšininkavimu įtariamą antradienį sulaikytą Kelmės rajono merą socialdemokratą Vaclovą Andrulį prokurorai prašo nušalinti nuo pareigų pusei metų.

„Tyrimui vadovaujantis prokuroras šiandien kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą dėl mero nušalinimo šešiems mėnesiams, skaičiuojant nuo šios savaitės ketvirtadienio“, – BNS sakė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Gabrielė Petkuvienė.

Jos teigimu, nušalinimo prašoma, nes, užimdamas mero pareigas, V. Andrulis galėtų daryti poveikį ikiteisminiam tyrimui.

„Kadangi meras įtariamas galimai padaręs tokią nusikalstamą veiką, kuri susijusi su užimamomis aukštomis pareigomis. Būdamas jose, toliau jis gali daryti įtaką savo pavaldiniams ir gali kitais būdais trukdyti procesui“, – teigė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė.

Ji taip pat teigė, kad apklausti Kelmės rajono merą ketinama trečiadienį, po apklausos paaiškės sprendimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

STT teigimu, įtariama, kad V. Andrulis reikalavo 10 tūkst. eurų kyšio už palankumą vykdant savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektą, o antradienį, kaip įtariama, priėmęs dalį reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų, meras buvo sulaikytas STT pareigūnų.

Jis gali daryti įtaką savo pavaldiniams ir gali kitais būdais trukdyti procesui.

Be kita ko, STT pareigūnai Kelmės rajono savivaldybėje paėmė ikiteisminiam tyrimui reikalingus dokumentus ir atliko kitus būtinus tyrimui veiksmus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Gabrielė Petkuvienė teigė, kad daugiau įtariamųjų tyrime nėra.

V. Andrulis meru išrinktas praėjusiais metais vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, jį iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Algis

Ar per pusę metų sugebės surasti kysiui pinigų reikiamą sumą juk ir STT dabar godi

Čiubaka

gal paskola ten buvo

Joo

Lanzbyyrgo vagys prieš rinkimus padeda kompromatų akcijas. Vėliau paaiškėja kad merai nekalti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS