Mokytojų streikui palaikymą reiškia ir mokyklų vadovai | Diena.lt

MOKYTOJŲ STREIKUI PALAIKYMĄ REIŠKIA IR MOKYKLŲ VADOVAI

Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinė sąjunga pirmadienį pranešė reiškianti palaikymą lapkričio 28 dieną organizuojamam įspėjamajam dviejų valandų mokytojų streikui.

„Palaikymą išreiškiame solidariai, nes pažadai privalo būti vykdomi. Palaikome reikalavimus moraliai. Išplatinome viešą palaikymo raštą, kad mokytojų profsąjunga žinotų, kad mes su jais“, – BNS sakė profesinės sąjungos vadovė Jolita Andrijauskienė.

Tačiau realiai mokyklų vadovai nestreikuos, pasak J. Andrijauskienės, tam yra teisinių kliūčių.

„Fiziškai vadovai nestreikuos, čia yra labai dviprasmiškų minčių, nes teisiškai yra neaiški situacija, ką vadovas gali ir ko negali“, – teigė ji.

Jos vadovaujamai įstaigų vadovų profsąjungai šiuo metu priklauso virš 300 narių.

Įspėjamąjį streiką lapkričio pabaigoje organizuoja socialdemokrato Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.

„Streikas turėtų būti, kaip ir žadėjome, didelis ir masinis“, – BNS sakė E. Milešinas.

Profsąjunga reikalauja, kad kitų metų biudžete atsispindėtų prieš 2017 metais su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

Šiuo metu 2020 metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Mokytoja

Klaipediečiai puikiai prisimena, kaip vadovų profsąjunga "palaikė" streikuojančius pedagogus, kaip šantažavo ir gasdino mokytojus.

Teisingai

Skubėkit streikuoti ,nes artėja rinkimai , ateis konservai gausit gumines kulkas ir vandens patrankas .Užsibaiks visi mandrumai.

Rita

Tie kas organizuoja streiką , veikiausiai susipažinę su įstatymais ir žino,kas gali streikuoti ir kas ne.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS