Pasienio vadas įspėja: galimas neteisėtų migrantų srautų augimas | Diena.lt

PASIENIO VADAS ĮSPĖJA: GALIMAS NETEISĖTŲ MIGRANTŲ SRAUTŲ AUGIMAS

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado Rustamo Liubajevo teigimu, pastaruoju metu pastebimas neteisėtų migrantų srauto išaugimas. Anot R. Liubajevo, artimiausiu metu galima tikėtis dar didesnio neteisėtai sieną mėginančių kirsti migrantų skaičiaus, todėl, nurodo jis, pasienyje būtina pasiruošti aktyviam veikimui.

„Reikia pripažinti, kad pastaruoju metu išaugo neteisėtos migracijos srautai. Praeitą savaitę pasieniečiai du kartus pagerino šių metų neįleistų asmenų rekordą – rugpjūčio 25 d., kai buvo neįleisti 124 migrantai ir šeštadienį, 27 d., kai buvo neįleisti 125“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo VSAT vadas.

„Galima sakyti, kad trumpalaikėje perspektyvoje galima tikėtis neteisėtos migracijos srautų augimo. Greičiausiai neteisėtos migracijos srautai arba mastas nebus toks, koks jis buvo praeitais metais, tačiau kurį laiką reikia pasiruošti aktyviai veikti prie valstybės sienos“, – pridūrė jis.

Anot R. Liubajevo, pastaruoju metu taip pat fiksuojami ir fizinio barjero gadinimo atvejai.

Galima sakyti, kad trumpalaikėje perspektyvoje galima tikėtis neteisėtos migracijos srautų augimo.

„Per paskutinį laikotarpį nuo liepos pradžios iki šios dienos buvo fiksuota 95 gadinimo atvejai, dauguma jų yra tyčiniai gadinimai. Ir reikia pripažinti, kad Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai taip pat aktyviai dalyvauja gadinant tvorą“, – nurodė VSAT vadas.

R. Liubajevas atkreipia dėmesį, kad autoritarinio Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimas į Lietuvą nusitaikė kaip į pagrindinį hibridinės atakos objektą. Jo teigimu, tokiu būdu siekiama paveikti Lietuvos poziciją Rusijos ir Baltarusijos režimo atžvilgiu.

„Fizinio barjero gadinimo padidėjimas bei apskritai neteisėtos migracijos srautų augimas liudija apie tai, kad Lukašenkos režimas siekia diskredituoti mūsų šalies priemones, užtikrinant sienos apsaugą ir tokiu būdu paveikti aktyvią Lietuvos Respublikos poziciją Rusijos federacijos ir Baltarusijos režimo atžvilgiu“, – kalbėjo R. Liubajevas.

ELTA primena, kad savaitgalį Lietuvos pasienyje su Baltarusija baigtas statyti fizinis barjeras. Baigus fizinio barjero statybas, Lietuvą ir Baltarusiją skiria daugiau nei 500 kilometrų ilgio ir 4 metrų aukščio tvora bei pjaunančios vielos – koncertinos – užtvara. Barjeras skirtas sulaikyti nelegalios migracijos iš Baltarusijos į Lietuvą srautus.

Iki šių metų pabaigos taip pat ketinama vaizdo stebėjimo sistemomis padengti visą Lietuvos pasienį su Baltarusija. Šiuo metu modernia sienos stebėjimo sistema jau padengta daugiau nei pusė sienos su Baltarusija.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

:)))

o neteisetu ufonautu srautu augimas negalimas?

Kodėl neteisėti?

O kas vyko 2008 m? Tūkstančių tūkstančiai iš kalėjimų paleistų, išsiskyrusių, su 8 klasių išsilavinimo pažymėjimais ir darbo knygelėmis, jog yra dirbę kažkiek ar traktoristais, ar kokiais pagalbiniai darbuotojais kaimuose, vyrai vidutiniškai 40-50 m amžiaus su ambasadų patvirtintomis sutartimis buvo įvažiavo į Lietuvą iš Baltarusijos ir Ukrainos. Tos valstybės jais nysikratė oficialiai, o pas mus jų reikėjo statybų industrijoje, kur vidutiniškai per metus apyvarta niekada nebuvo nei 8 milijardai, buvo jau gauti ES pinigai ir absoliučiai visas finansavimas bet kokiame projekte būdavo nukreipiamas į statybų, remonto, trinkelių dėliojimo verslus. Į žmones, jų kvalifikaciją, konkurencingumo kėlimą nefinansavo iš viso. Ir tų iš kalėjimų paleistų reikėjo statybose, kur jiems iš esmės net algų nemokėjo, sugrūsdavo kaip kokius gyvulius didelėmis grupėm nakvoti į tvartų pavidalo patalpas, numetė nurašyti per Maisto banką maisto...ir tų žmonių neliko. Kur jie? Dešimtimis tūkstančių jų buvo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS