Pasak jos, tai būtų reikalinga, norint keisti priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką kitąmet.
„Tikrai kalbėsime apie privalomą matematikos egzamino reikalingumą, ar tikrai stojant į humanitarines specialybes vaikas turi išlaikyti privalomą matematikos egzaminą“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė R. Popovienė.
„Artimiausiu metu, ką mes galime padaryti kitiems metams, tai turime padaryti rugsėjo pradžioje“, – pridūrė ji.
BNS rašė, kad norint baigti mokyklą ir įgyti brandos atestatą, būtina išlaikyti du egzaminus, iš jų privalomas yra tik lietuvių kalbos ir literatūros. Matematikos egzaminas nuo 2024 metų privalomas stojant į aukštąją mokyklą.
Trečiadienį paskelbus šių metų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus, paaiškėjo, kad kiekvienam abiturientui prie kiekvieno egzamino, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros, rezultato buvo pridėta po dešimt taškų.
Šiemet VBE išlaikymo kartelė augo nuo 16 iki 35 taškų, R. Popovienė teigė, jog toks slenkstis yra per aukštas.
Sistema buvo tikrai chaotiška, ji buvo ištisai keičiama ir šių metų abiturientų karta labiausiai dėl to kentėjo, ypač dėl 11 klasėje įvestų tarpinių patikrinimų.
Kritikai sako, kad ministrės sprendimas yra neteisingas ypač gerai egzaminus išlaikiusiųjų atžvilgiu, nes „šimtukus“ gavusiems abiturientams balas nekils, o surinkus vos mažiau – kils ne tiek, kiek egzaminą išlaikiusiems prasčiau.
„Puikiai suprantu, kad sistema yra labai paini, ir šiandien lengviausia daryti išvadas ir dalintis skambiomis frazėmis apie suklastotus rezultatus, žlugdančius gerai besimokančius abiturientus, bet tas paveikslas nėra toks paprastas“, – tvirtino R. Popovienė.
Ji teigė pasigedusi kritikos praėjusios kadencijos Vyriausybei dėl šitiek pakeltos kartelės, kurios, anot jos, niekas negali paaiškinti.
Ministrė sakė, kad priimtas sprendimas dėl kartelės pakėlimo „yra geriausias, ką mes galėjome padaryti“.
„Šiandien kalbame ne apie medžius, kažkokius kitus daiktus, o apie jaunus žmones“, – kalbėjo politikė.
Pasak jos, vidurinio ugdymo problemos neslypi tik ties 35 balų VBE išlaikymo kartele.
„Mes tikrai labai daug girdime ir patys pradėję dirbti matome, kad pernai, užpernai ir daugelį kitų metų vykdytų įvairių reformų egzaminų struktūros procese buvo labai daug, jos labai dažnai keitėsi, keitėsi bendrojo ugdymo programos, žinome, kad moksleiviai dirbo be vadovėlių“, – sakė R. Popovienė.
„Sistema buvo tikrai chaotiška, ji buvo ištisai keičiama ir šių metų abiturientų karta labiausiai dėl to kentėjo, ypač dėl 11 klasėje įvestų tarpinių patikrinimų“, – pridūrė ji.
BNS rašė, kad paskelbus VBE rezultatus, R. Popovienė pranešė, jog šiemet egzaminų išlaikymo kartelės nuleisti nebuvo galima, nes tai prieštarautų teisės aktams. Bus svarstoma ją koreguoti kitąmet.
Naujausi komentarai