Ragina spręsti klausimą dėl ukrainiečių vaikų užimtumo vasarą | Diena.lt

RAGINA SPRĘSTI KLAUSIMĄ DĖL UKRAINIEČIŲ VAIKŲ UŽIMTUMO VASARĄ

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas atkreipia dėmesį, kad tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), tiek savivaldybės turėtų pradėti spręsti klausimą dėl nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikų užimtumo vasarą. Jo teigimu, tėvams norint išlikti darbo rinkoje, būtina pasirūpinti vaikų priežiūra.

„Man lankantis savivaldybėse išryškėjo aspektas, o ką daryti vasarą? Turime pagalvoti, kad žmonės, mamos, jau susiradę darbus Lietuvoje, tačiau vaikai šiandien eina į mokyklą, o ką jie darys vasarą? Tai čia turėtumėme sistemiškai pagalvoti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė P. Saudargas. 

Anot konservatoriaus, nors ŠMSM jau yra pradėjusi ieškoti sprendimų dėl vaikų užimtumo, vis tik, pažymi jis, šį klausimą turėtų spręsti ir savivaldybės.

Turime pagalvoti, kad žmonės, mamos, jau susiradę darbus Lietuvoje, tačiau vaikai šiandien eina į mokyklą, o ką jie darys vasarą? Tai čia turėtumėme sistemiškai pagalvoti.

„Žinau, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija centralizuotai šiuo klausimu rūpinasi, bet tiek savivalda, tiek ministerija jau turėtų spręsti, koks bus užimtumas ukrainiečių vaikų vasaromis. Lietuvoje lietuviai jau yra įpratę vienaip ar kitaip spręsti šiuos klausimus, o pabėgėliai, norėdami išlikti darbo rinkoje, gali neturėti kur padėti vaikų “, – pridūrė jis. 

Be to, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui antradienį pranešus esą ugdymo įstaigose dėl vietų trūkumo jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas, P. Saudargas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu Ukrainos karo pabėgėlių srautai yra stipriai sumažėję, todėl šiuo metu vertėtų spręsti klausimą dėl jau Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių.

„Klausimas (dėl apgyvendinimo – ELTA) natūraliai sprendžiasi, nes bendrai pabėgėlių srautai yra sumažėję, jie tendencingai paskutines savaites mažėja. Žmonės supranta, kad Vakarų Ukrainoje santykinai yra saugiau ir vyksta galbūt vidinė migracija ir tiek į Lietuvą nebeplūsta, tai mums reikia išspręsti klausimus su tais, kurie jau yra čia“, – pridūrė jis. 

ELTA primena, kad trečiadienio duomenimis, Lietuvoje užregistruoti apie 50,5 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių. 

Gairės: karo pabėgėliai, vaikai, užimtumas vasarą, karas Ukrainoje, Paulius Saudargas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS