Tvarkos ir teisingumo partijos nariai praėjusiais metais aukojo išsijuosę. Vieni partijai atidavė kone visas metų pajamas, kiti – pusę ilgai kauptų santaupų.
P.Gražulis: "Kas čia tokio?"
Nė vienos partijos aukotojų sąrašai neatrodo taip įspūdingai kaip Rolando Pakso vadovaujamos Tvarkos ir teisingumo. Paskutinįjį 2008 m. ketvirtį vien Vilniaus mieste gyvenantys partijos nariai suaukojo per 80 tūkst. litų.
Įspūdingiausiai pasirodė Seimo narys Petras Gražulis. Jis per tris pastaruosius mėnesius partijai iš viso atriekė 39 tūkst. litų. Būtent tiek per metus fiziniai asmenys gali skirti partijoms.
P.Gražulio auka kiek savanaudiška, nes dalį skirtų lėšų parlamentaras per Seimo rinkimus naudojo savo agitacijai Gargždų vienmandatėje apygardoje. Tiesa, kiek iš tos didžios sumos liko partijai, jis neatsimena.
Įdomu tai, kad P.Gražulio oficialiai deklaruojamos metinės pajamos vos 3 tūkst. litų didesnės už dosnią auką partijai. Tiesa, politikas dar turi 222 tūkst. litų turto ir pusę tiek santaupų. Tačiau paklaustas, kaip per metus oficialiai uždirbdamas 42 tūkst. litų jis sugeba kone visus juos atiduoti partijai, P.Gražulis įsižeidė.
"Kaip jūs taip apie mano metines pajamas? Jūs nežinot, kiek gauna Seimo narys su visomis ūkinėmis išlaidomis? Per 10 tūkst. litų! Žinau, kad ateis rinkimai, todėl per ketverius metus man iš kiekvienos algos užtenka atsidėti po tūkstantį litų. Kas čia yra?" – pokštavo P.Gražulis, tačiau kodėl jo tikrasis uždarbis nedeklaruojamas, politikais taip ir nepaaiškino.
Dar daugiau - net 41,3 tūkst. litų - partijai paaukojo Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininko pavaduotojas Valentinas Mazuronis. Tiesa, V.Mazurionio auka partijai neviršija leistinos normos. Esą papildomi 2,3 tūkst. litų yra likutis nuo jo asmeninės rinkimų kampanijos, jį privalu pervesti partijai.
Atidavė visą metų algą
Seimo nariai V.Mazuronis ir P.Gražulis, uždirbdami per mėnesį daugiau nei 10 tūkst. litų, gali savo meilę partijai demonstruoti stambiomis aukomis. Tačiau Tvarkos ir teisingumo gretose vėl atsirado tokių, kuriems aukoti nesutrukdė nė menkos metinės pajamos.
Pavyzdžiui, metus stropiai kaupęs litą prie lito Vilniaus miesto tarybos narys Vincas Jonas Karčiauskas palūžo ir per Seimo rinkimus partijai atidavė 10 tūkst. litų. Ne ką daugiau per metus tarybos narys uždirba bendrovėje "Melingos statyba" eidamas priežiūros meistro pareigas. Tačiau V.J.Karčiauskas atskleidė turįs įspūdingų santaupų, prieš kurias auka partijai nublanksta.
"Pardaviau bendrovės "Dinamika" akcijas, gavau didelę sumą pinigų. Palyginti su ja, 10 tūkst. litų yra smulkmena", – atviravo J.V.Karčiauskas.
Aukoti paskatino rinkimai
Taip pat nustebino Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Henrikas Mackela, paskutinį praėjusių metų ketvirtį partijai paaukojęs beveik 8 tūkst. litų.
Ši auka nėra pirmoji 2008 m. Mat artėjant Seimo rinkimams H.Mackela partijai buvo pervedęs 10 tūkst. litų. Iš viso tarnautojo partijai paaukota suma siekia beveik 18 tūkst. litų, o metinė alga atskaičius mokesčius – didesnė vos 1 tūkst. litų.
"Savo pinigus uždirbau, galiu jais ir naudotis. Ar jums gaila, kad savo pinigus naudoju? Iš ko gyvenu? Gyvenu. Kol kas užtenka. Žmonės apskritai tiek pinigų neturi, ir gyvena", – gynėsi H.Mackela.
H.Mackela atskleidė, kad partijai aukoja iš santaupų, kurių jo sąskaitoje buvę apie 55 tūkst. litų. Apie trečdalį sumos jis partijai ir atidavęs.
Naujausi komentarai