Arkivyskupas G. Grušas: nelankykite artimųjų, užteks skambučio | Diena.lt

ARKIVYSKUPAS G. GRUŠAS: NELANKYKITE ARTIMŲJŲ, UŽTEKS SKAMBUČIO

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pripažino, kad šiais metais šv. Velykas švęsime neįprastai. Arkivyskupas kvietė šiemet žmones nevažiuoti ir nelankyti savo artimųjų, o jiems geriau paskambinti ir taip užtikrinti savo bei artimųjų saugumą.

„Skirti laiko savo artimiesiems yra taip pat svarbu. Karantino metu gyvename uždaroje erdvėje, bet tai labai padeda atnaujinti santykį vieni su kitais. Skirkime tą laiką savo artimiesiems, šeimos nariams. Nereikia šiais metais važiuoti, kaip tik apsiribojimas yra saugojimas savęs ir kitų. Skirkite laiką paskambinti savo giminėms „Skype“ ar telefonu. Skirkite laiką paskambinti tiems, kurie yra vieniši. Tai yra labai svarbu – mūsų seneliams, kurie vieni namuose sėdi, pradžiuginkime juos telefono skambučiu“, – kvietė G. Grušas.

Arkivyskupas pripažįsta, kad šiemet Velykas švęsime kitaip, bet tai nereiškia, kad esame mažiau tikintys.

„Švęsime šiais metais kaip ir gyvename šiuo metu – labai neįprastai. Bažnyčiose vyks pamaldos, tik be procesijų, be tiesioginio tikinčiųjų dalyvavimo, bet yra gausu galimybių dalyvauti nuotoliniu būdu – tiek per LRT, tiek interneto, „Marijos radijo“ transliacijas“,  – teigė G. Grušas.

„Šių Velykų neįprastumas irgi mums duoda didelę galimybę. Mes labai dažnai per Velykas ir per visas mūsų šventes išgyvename didelį šurmulį. Kai to šurmulio šiais metais yra mažiau, mes gauname didelę progą namuose likus tikrai apmąstyti gilią prasmę – skirti laiko sau, skirti laiko savo namiškiams, artimiesiems ir skirti laiko Dievui“, – sakė jis.

G. Grušas ragino dalyvauti nuotoliniu būdu šv. Mišiose, liturgijose ir taip padėkoti Dievui už visa, ką mes turime.

„Netektys, kurias matome aplink save, primena mums būtinumą dėkoti Dievui, kad jis yra šalia, kad mums padeda, ir kiek mes turime. Tas dėkojimas padės mums įveikti kai kuriuos išorinius dalykus, kurie kartais gali mus prislėgti. Kai mes matome, kad Jis yra šalia, tai tas dėkojimas irgi yra svarbu“, – sakė G. Grušas.

Pasak arkivyskupo, bažnyčios veikla per karantiną nenutrūko, tik ji ėmėsi saugumo priemonių.

„Bažnyčia šiuo metu tęsia tuos dalykus, kuriuos iki šiol darė – kunigai meldžiasi, aukoja mišias, priima asmenis pokalbiams, asmeninei išpažinčiai, lanko ligonius, taip pat tęsia karitatyvinę veiklą“, – sakė jis.

Dvasininkas taip pat padėkojo savanoriams ir ragino jaunimą imtis savanorystės bei padėti vargstantiems žmonėms karantino metu.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

earth king

matau viko destrukcija, kunigams bažnyčioms maldoms pensiniku depresijos smugiams, lyg taip būtų po tvano tuštuma bėga per svieta giltinė dalgi pagalandusi, rėžė, ir nuramino, dėl tvarkos ,bet juk žiūrint kokie buvo užmojai kokios linksmybes žūtis karai bėgliu armijos pludo visa europos krašta, gero gyvenimo ješkotoju doktrinos, va kas buvo o jums tamsta juk yra ir buvo išsakytaimk į savo rankas kryžiu ir kalbėk dėstik aiškink, kad toie moliai atvažiavo, juk tavo žodžio šv, klausis išpažinėjai, tikintys o ponas jus net žodžio tarti negalėjote nieko prieš žiūrėkime baltarusijoj, bažnyčios meldas mišiais pravedė aukštumoj, ir komunijos ir klupėjimas eilese prisikėlima šv krystu prikėlė, ir kas nutiko, užtai ten nebuvo propogandos kunigu išsiskirimo kurie turėjo pastovėti tik už savo žodžio laisvę, šitiems ateisistams atvykusiems, su pavogtomis šv,vėlykomis ,ačiu jums ponai kunigai, nepikite aš taip matau, 80m, sulaukias, krystus jau su mumis o seku numintu krystaus keliu , nuo aušro

Fuck

Ką vienišas vyras nusimanaii apie šeimą? At turi tėvus? Kur tavo šeima? Aciu Me

Matom

Jesus ne visagalis bet galingas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS