Švietimo profsąjunga: siūlymai įvesti privalomus mokytojų skiepus – Vyriausybės mazochizmas | Diena.lt

ŠVIETIMO PROFSĄJUNGA: SIŪLYMAI ĮVESTI PRIVALOMUS MOKYTOJŲ SKIEPUS – VYRIAUSYBĖS MAZOCHIZMAS

Švietimo profsąjungų atstovai kritikuoja premjerės Ingridos Šimonytės siūlymus kai kurių profesijų atstovams, įtraukiant ir švietimo įstaigų darbuotojus, įvesti privalomą skiepijimąsi.

Anot jų, lyginant su kitomis įstaigomis, švietimo bendruomenės skiepijimosi lygis yra kone geriausias, todėl, akcentuoja profsąjungų atstovai, tokie reikalavimai tik paskatintų nepasiskiepijusius išeiti iš darbo.

„Tokios kalbos tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Švietimo sektorius yra vienas geriausių vakcinavimo srityje ir 90 procentų visų darbuotojų yra vakcinuoti“, – Eltai teigė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas. 

Anot E. Milešino, reikėtų palaukti, kol įsigalios įstatymas dėl mokamų testų, o tik tada svarstyti apie naujas priemones. 

Toks vaizdas, kad Vyriausybė turi mazochistinių bruožų. Tik aprimo aistros dėl mokamų testų, tai dabar išmeta naujieną ir laukia, kaip liaudis reaguos.

„Man niekaip nėra suprantama, kodėl dabar tokios kalbos prasidėjo, kai Seimas atmetė prezidento veto ir nuo gruodžio 1 d. bus privaloma nevakcinuotiems testuotis už savo pinigus. Šitoje vietoje reikėtų palaukti bent porą mėnesių ir pamatyti, koks bus rezultatas įsigaliojus įstatymui. Nemaža dalis darbuotojų, kurie nėra vakcinuoti, manau, kad sprendimą pakeis, o tam tikra dalis darbuotojų iš švietimo sektoriaus tiesiog išeis. Tai tikrai dabar nėra tikslo kalbėti apie privalomą vakcinaciją“, – kalbėjo E. Milešinas bei pridūrė, kad priverstinis vakcinavimas neprisidėtų prie didesnio pasiskiepijusių skaičiaus. Anot jo, tai tik suskaldytų visuomenę.

„Toks vaizdas, kad Vyriausybė turi mazochistinių bruožų. Tik aprimo aistros dėl mokamų testų, tai dabar išmeta naujieną ir laukia, kaip liaudis reaguos. Kam dabar priešinti ir erzinti visuomenę, kuri ir taip yra ant ribos? Aš pats už vakcinaciją ir skatinu visus mokytojus vakcinuotis, bet reikėtų, manau, sutelkti pajėgas ir galvoti, kaip paraginti vakcinuotis to sektoriaus darbuotojus, kur vakcinavimas yra daug mažesnis“, – kalbėjo LŠMPS pirmininkas. 

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andriaus Navickas taip pat dėl siūlymų abejoja. Anot jo, tai gali padidinti darbuotojų trūkumą. 

„Iš esmės tai nieko labai nepakeistų. Švietimo bendruomenė yra aktyviausiai besiskiepijanti, tai ta dalis, kurie nepasiskiepijo, nelabai žinome, kaip gali reaguoti, ir klausimas, ar jie visgi neapsispręs pasitraukti iš švietimo sistemos. Taip gali padidėti mokytojų trūkumas“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas bei pridūrė, kad tokias kalbas vertinti sunku, nes nežinoma, kaip į siūlymus reaguotų nepasiskiepiję darbuotojai. 

„Didžiosios daugumos, kuri jau yra vakcinuota, sprendimas neliestų. Eina kalba apie tuos, kurie nėra pasiskiepiję, tokių yra mažuma, todėl įvertinti sunku. Visgi mes manome, kad turėtų būti galimybė pasirinkti, žmonių nereikėtų spausti ir jie turėtų apsispręsti savarankiškai”, – sakė A. Navickas. 

ELTA primena, antradienį ministrė pirmininkė I. Šimonytė kalbėjo, kad kai kurių profesijų atstovams, dirbantiems su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis arba aplinkoje, kur virusas linkęs plisti labiau negu kitur, gali būti svarstoma apie privalomą skiepijimąsi nuo COVID-19. Toks pakeitimas paliestų mokytojus, medikus, slaugos darbuotojus. I. Šimonytė pridūrė, kad  svarstyta į tokių veiklų sąrašą įtraukti ir karius.

„Čia nėra kažkokia labai nauja mintis, man atrodo, apie tai yra diskutuojama ir ne tik Lietuvoje pastaruosius keletą mėnesių. Kai kur tie sprendimai jau yra įgyvendinti ir veikia“, – antradienį sakė I. Šimonytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

as

jo dugnas jau deje visiskas na bet patys kalti kad uz koncervus ir ju siknu gerbejus balsavot nepasimoket is ankstesniu klaidu 2008 2012 metu ir dar ankstesniu kai lanzberginiai valde

SUSIJUSIOS NAUJIENOS