Vyriausybė grąžino judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, pratęstas karantinas | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ GRĄŽINO JUDĖJIMO TARP SAVIVALDYBIŲ RIBOJIMUS, PRATĘSTAS KARANTINAS

Vyriausybė penktadienio posėdyje iki balandžio 6 dienos grąžino judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

„Labai tikėkimės, kad pavyks situaciją stabilizuoti ir neleisti tai bangai aukštai iššokti, tuomet po Velykų galėsime jau diskutuoti galbūt ir kitus dalykus, bet kol kas reikia koncentruotis į šitas dvi savaites tiek dėl testavimo, tiek vakcinavimo, tiek apsaugojimo nuo ligoninių perdegimo ir reanimacijų užsipildymo“, – per posėdį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šiuo pakeitimu nėra siūloma nieko kažkokiose veiklos srityse ar verslų srityse, tiesiog siunčiama žinia, kad kaip ir prieš Kalėdas, taip ir prieš Velykas ir aplink Velykas pabūkime namuose, sumažinkime savo judėjimo ir bruzdesio“, – kalbėjo ji.

Keliavimas tarp savivaldybių bus ribojamas nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos imtinai.

Artėja šventinis laikotarpis, kai galimas padidintas asmenų judėjimas tarp savivaldybių ir dėl to kyla didesnė kontakto rizika.

„Artėja šventinis laikotarpis, kai galimas padidintas asmenų judėjimas tarp savivaldybių ir dėl to kyla didesnė kontakto rizika“, – per posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, būtų galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių.

I. Šimonytės teigimu, Velykiniu laikotarpiu eismo judėjimas bus kontroliuojamas, kaip ir praėjusių švenčių metu.

„Judėjimo ribojimai atrodys taip, kaip atrodė per Kalėdas, ir kaip per savaitgalius atrodė. Institucijos ir kitos pajėgos klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu yra judėjimas ir, jeigu tai yra svarbi priežastis, žinoma, judėti bus leidžiama, tačiau tiems, kurie tokių svarbių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – į visuomenę kreipėsi premjerė.

Karantinas pratęstas iki balandžio 30 dienos.

I. Šimonytės teigimu, įvestų ribojimų tikslas – išsaugoti geresnę padėtį savivaldybėse, kur ji šiuo metu tokia yra, ir lokalizuoti Pietų Afrikos Respublikos viruso atmainą bei vakcinuoti kuo daugiau rizikos grupių žmonių, ypač savivaldybėse, kur padėtis prasčiausia.

„Manau, kad jau tikrai visi žinome, kad laiko nusipirkti mums ne visai pavyko, to kurio ketinome nusipirkti, kad spėtume suvakcinuoti bent jau rizikos amžiaus grupę ir tam turbūt pritrūko gerų kelių savaičių“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.

Pasak jos, pirmadienį ekspertų taryba svarstys, kokių dar saugumo reikalavimų reikėtų imtis prieššventiniu laikotarpiu, ypač turint galvoje, kad žmonės gali aktyviau vykti į parduotuves.

Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jie galiojo tik savivaldybėse su blogiausia epidemiologine situacija.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (46)

Povilas

Pėsti po Maximas vaikštom, o štai su ratais jau aplankyti bobutės negalima.

Anonimas

Ką ir kodėl skiepiname Lietuvoje? Mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta beveik 40 proc. 70-ies ir vyresnių gyventojų. Jie seni ir gali nuo to viruso numirti. Ir Landsbergio anūkas paskiepintas. Jis protiškai atsilikęs, todėl taip pat yra rizikos grupėje. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

J

Didžiausia klaida tai ,kad panaikino kaukių dėvėjimą laukia ir vaikšto visi būriais be kaukių
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS