Žuvinto rezervato direktorius atleidžiamas dėl tarnybinių pažeidimų | Diena.lt

ŽUVINTO REZERVATO DIREKTORIUS ATLEIDŽIAMAS DĖL TARNYBINIŲ PAŽEIDIMŲ

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis sako, kad Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis yra atleidžiamas dėl tarnybinių pažeidimų, o ne, kaip teigė pats, palieka pareigas savo noru.

„Išėjimas iš darbo vyko darbdavio iniciatyva – mano, kaip tarnybos vadovo, iniciatyva (...) Atleidimas yra nuobauda“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Stanislovaitis.

Jo teigimu, atleidimas susijęs su tarnybinio patikrinimo išvadomis.

„Tai yra tarnybinio patikrinimo dirbusios komisijos pateiktų išvadų ir pasiūlymų rezultatas“, – teigė tarnybos vadovas.

Tarnybinį patikrinimą Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovui A. Stanislovaičiui rekomenduota atlikti rugsėjo viduryje po tarnybos ilgalaikio turto valdymo vidaus audito, kurį atliko Aplinkos ministerija.

Audito dokumente rašoma, kad tarnybinį patikrinimą siūloma atlikti dėl Žuvinto biosferos rezervato patikėjimo teise valdomų valstybinės žemės plotų perdavimo neatlygintinai naudotis fiziniams asmenims teisėtumo.

Taip pat dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo, deklaravimo ir tinkamos privačių interesų deklaravimo kontrolės užtikrinimo bei piktnaudžiavimo rizikos, kad rezervato technika, jos padargai ir kuras galėjo būti naudojami fizinių asmenų sklypų tvarkymui.

A. Stanislovaitis, paklaustas, ar Žuvinto rezervato direktoriaus atleidimas susijęs su šių sklypų perdavimu privatiems asmenims, teigė, kad tai susiję su tam tikromis sutartimis, tačiau konkrečiai jų neįvardino.

„Tai yra susiję su tam tikrų teisinių dokumentų, vykdytų procesų teisėtumu ir yra išvada – tam tikrų sutarčių peržiūrėjimu. Yra susiję su teisinių sutarčių pasirašymais“, – kalbėjo A. Stanislovaitis.

Jis teigė, kad į teisėsaugą dėl šių aplinkybių kol kas nesikreipta.

„Kol kas į teisėsaugą dėl šito mes nesikreipėme“, – sakė tarnybos direktorius.

Jo teigimu, konkursą į naujo rezervato vadovo pareigas ketinama skelbti kitais metais.

„Šiais metais tikrai ne, nes dar yra apskundimo laikotarpis, paprastai kita pusė tokius dalykus gali apskųsti per mėnesį (...) Matyt, kitais metais ir spręsim“, – teigė A. Stanislovaitis.

Žuvinto biosferos rezervato direktorius A. Pranaitis BNS trečiadienį teigė, kad „išeina iš darbo“ ir ketina dirbti rezervato ekologu.

Jis teigė, kad „kažkiek“ tai susiję ir su atliktu auditu.

A. Pranaitis Žuvinto rezervatui vadovauja nuo 2002-ųjų, kai žuvo tuometinis jo vadovas, žinomas gamtininkas Vytautas Nedzinskas.

Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje penktadienį planuoja lankytis prezidentas Gitanas Nausėda.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Čiubaka

šitam irgi, už nuopelnus reikia skirti valstybinę penciją

Mičiurino vardo vidurinė

Laikas vyt jį lauk. Per ilgai sėdi ant valdiškų barščių...

Sss

Mes pavasari ten nuvaziavom tai tas vadovas labai arogantiskai liepe dingt ,pasirode labai nemalonus pasikeles tipas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS