JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) ketina atlikti mokslinius tyrimus, kad išsiaiškintų, kodėl beveik kas trečias kosmose pabuvojęs astronautas skundžiasi pablogėjusiu regėjimu, ketvirtadienį pranešė NASA atstovas Jone'as Charlesas.
„Mes išanalizavome daugiau nei 300 astronautų skrydžių ataskaitų. Paaiškėjo, kad skrendant erdvėlaiviu beveik 30 proc. ekipažo narių pablogėjo regėjimas“, - pranešė J.Charlesas, dalyvaujantis Maskvoje vykstančioje mokslinėje konferencijoje kosminės medicinos tema.
Pasak jo, į šią problemą dėmesys atkreiptas tada, kai prieš keletą metų kai kurie astronautai pradėjo skųstis gerokai pablogėjusiu regėjimu.
Paaiškėjo, kad regos pokyčiai vyko tiek ilgų skrydžių metu, tiek ir po jų. Pasak NASA atstovo, regėjimas galėjo pablogėti dėl spaudimo kiaušo viduje, esant nesvarumo būsenai. Tačiau veninių kraujagyslių padidėjimas nesvarumo būsenoje pastebėtas tik astronautams vyrams, bet ne pas moterims. „Moterys šiuo atžvilgiu laimingesnės, nes joms tos problemos nekyla“, - sakė J.Charlesas.
NASA atstovas taip pat mano, kad sumažėjusį kraujo tekėjimą iš galvos ir padidėjusį kraujo kiekį galvoje gali lemti sūresnis astronautų maistas bei anglies dioksido padidėjęs kiekis kosminio laivo atmosferoje ir tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS). Pasak jo, NASA sieks sumažinti druskos kiekį astronautų maiste.
Naujausi komentarai