Gimtadienio dovana | Diena.lt

GIMTADIENIO DOVANA

Birželio 27-ąją buvo fotografijos metro Antano Sutkaus didysis gimtadienis. 80. Ar valdžia išgirstų plačiame pasaulyje puikiai žinomą menininką, Lietuvos fotografijos tradicijų kūrėją, jei ne tokia graži sukaktis? Vargu. Valdžiai visada kažkas su klausa ir rega. O per tokio svarbaus kultūros žmogaus gimtadienį neišeina negirdėti, nematyti.

Valdininkija buvo sumaniusi pasirūpinti Lietuvos fotomenininkų sąjungos galerija sostinės Gedimino prospekte. Kad fotomenininkams patiems nebereikėtų rūpintis, buvo nuspręsta patalpas parduoti aukcione. Išties, kam menininkams galerija? Tuo labiau kad jie nelabai gražiai apie valdžią šneka. Tarp jų ir mūsų sukaktuvininkas A.Sutkus. Tiek daug jis slenksčių numynė įtikinėdamas žemas ir aukščiausias instancijas, kad valdžia neliestų galerijos, kuri tapo tramplinu ne vienam jaunam gabiam menininkui, kuri pagerbė ne vieną pripažintą, bet primirštą fotografijos meistrą. Galerijos, kuri yra ne Vilniaus, ne A.Sutkaus, o menininkų. Tokių šiandien turime 300.

Per Lietuvos fotografijos tradicijų kūrėjo gimtadienį valdžia sukaktuvininką išgirdo. Ministrų kabinetas susizgribo, gal palikti ramybėje tą galeriją? Skubiai sušauktame pasitarime birželio 27-ąją pas Vyriausybės kanclerio pirmąjį pavaduotoją Deividą Matulionį, dalyvaujant kultūros ministrui Mindaugui Kvietkauskui ir Turto banko vadovams, nutarta siūlyti išbraukti Lietuvos fotomenininkų sąjungos patalpas iš privatizuotinų objektų sąrašo. Sprendimas įrašyti į aukcionų sąrašus, matyt, klaida. Ištaisyta. A.Sutkaus rūpesčiu. Ačiū, gerbiamas Antanai, už puikią gimtadienio dovaną visiems Lietuvos fotomenininkams. Gyvenkite ilgai ilgai, laimingai laimingai.

Įdomu, kiek valstybėje panašių klaidelių padaryta, apie kurias visuomenė sužino tada, kai ištaisyti per vėlu. Kai sąmoningų ar žioplų klaidų darytojus ima saugoti senatis. Su investuotojais, plėtotojais reikia skaitytis, nes gali pabėgti iš Lietuvos. Tai – pinigai. Žmonės iš čia bėga? Tai – statistika.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tinka ir krabastanui

...Su investuotojais, plėtotojais, įūneliais, draugeliais,.... reikia skaitytis, nes gali pabėgti iš miesto. Tai – pinigai. Žmonės iš čia bėga? Tai – statistika.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS