Laikas ištraukti galvą iš smėlio | Diena.lt

LAIKAS IŠTRAUKTI GALVĄ IŠ SMĖLIO

Laikas ištraukti galvą iš smėlio ir suprasti, kad jokie mūsų protestai, kad ir kaip būtų gaila, mums nebepadės. Taip, dviejų blokų (2 400 megavatų) galios branduolinė jėgainė netrukus veiks vos 20 km atstumu nuo mūsų pasienio su Baltarusija.

Visiškai nestebina jos parinkimo vieta žinant, kad statybos kaštus, viršijančius 7 mlrd. eurų, finansuoja Rusija.

Matyt, todėl ir pritaikytas lauko tualetų statybos principas – kiek galima arčiau prie kaimyno tvoros. Tačiau tai jau istorija.

Nors nemažai tarptautinės bendruomenės narių – šalių pasmerkė tokias statybas, nepaisant nepalankių Jungtinių Tautų poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos išvadų, nepaisant daugybės techninių pažeidimų, pradedant nuo statybų aikštelės įrengimo, jėgainės pirmas blokas bus pradėtas eksploatuoti jau šiais metais. Tokia realybė.

Kaip ir tai, kad mums priėmus įstatymą, draudžiantį pirkti iš Astravo atominės elektrinės elektrą, ją sėkmingai pirks ir integruos į bendrą grandinę mūsų kaimynai latviai. Aišku, mes apsunkinsime baltarusiams darbą, drausdami naudotis Kruonio hidroakumuliacine elektrine kaip pajėgumų rezervuaru, tačiau tikrai nesustabdysime.

Dar 2017 m. birželio 17 d. Vyriausybė išplatino pranešimą, kad Astravo atominė elektrinė kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, tačiau klausimas, kas po to realiai padaryta, siekiant tą grėsmę užkardyti? Bandymas susitarti su kaimynais nepraleisti nesaugių branduolinių elektrinių vystytojų tiekiamos nesaugios elektros į Baltijos šalių elektros sistemas patyrė fiasko.

Kokie mūsų tolesni veiksmai, padėsiantys apsisaugoti nuo galimos nelaimės?

Sveikatos apsaugos ministerijos rūpestis nupirkti gyventojams jodo, primena kompreso dėjimą ant numirėlio galvos, šiam jau ir taip atšalus.

Mano nuomone, būtina užtikrinti informacijos sklaidą apie galimą radiacinę taršą, nes tik gavus laiku informaciją, galima saugiai evakuoti ir išgelbėti gyventojus. Tačiau tam būtina turėti meteorologines stotis pasienyje su Baltarusija, taip pat stotis, matuojančias radiacinę taršą Neries upėje, ieškoti galimybių mūsų ekspertams inspektuoti jėgainės veiklą.

Manyčiau, tai yra realūs mūsų kompetencijoje esantys darbai, galintys mums padėti apsisaugoti nuo branduolinės taršos grėsmės.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Jonas

Psichiatrinės ligoninės vergams geriau komentarų nerašyti.

Kęstas

Tai, panele Grybauskaite, sakote, kinų vergai suvalgys Jūsų sūrelius? "Kitas trūkumas, kuris padėjo Trumpui nukeliauti su pirmąja "Amerika yra svarbiausia" banga į Baltuosius rūmus, buvo tas, kad Kinija suvalgė Vakarų pramonės darbo vietas (kur Lietuvos linų pramonė - Kinijoje...). Steve'o Bannono komentaras yra provokuojantis hiperboliškumas - „Kiekvienas kapitalistas, jei galėtų, pasirinktų vergų darbą, o Kinijoje kapitalistai įgijo totalitarinę merkantilistinę gamybos bazę, paremtą vergų darbu“, bet ne be tiesos branduolio. Globalizacija ir laisvas kapitalo judėjimas ne visiems buvo gražus ir tobulas, kaip rodo didelis pastarųjų metų nacionalistinis ir nativistinis judėjimas." Šiais laikais vergų darbu galima naudotis neamžinai. Pernelyg daug demokratijos turime. Vežkite tuos sūrelius Grybauskaitei ir Nausėdai. Tegul panelė ir ponas juos valgo. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

L.

"Astravo atominė elektrinė kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui". Tai tiesa, bet visi jau baigia pamiršti, kad ji atsirado, kai buvo uždaryta Ignalinos atominė. O tai buvo mūsų pačių valdžios šliužų ir keliaklupsčiautojų darbas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS