Skaidresnė korupcija | Diena.lt

SKAIDRESNĖ KORUPCIJA

Džiugu girdėti, kai LRT Žurnalistinių tyrimų skyrius kapsto užrūgusias Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pakrantes. Gerai žinoti visuomenei ir iš kur koncernai trąšas veža. Ir iš kur "Lietuvos geležinkeliai" delikatesų įsigyja. Ir kur kokie miestų vadovai piktnaudžiauja ar nepiktnaudžiauja. Sunkus, neapsakomai sunkus ir ilgas žurnalistinio tyrėjo darbas. Jei niekas nepadeda iš pašalės.

Padėkime tyrėjams. Štai LRT radijas (pirmoji programa) turi ketvirtadienio vakarais žurnalisto Valentino Mitės vedamą ir sekmadieniais kartojamą pokalbių laidą "Studija 50". Vieni svečiai žinomi (kaip prof. Raimondas Kuodis, prof. Vygantas Vareikis ar doc. Ainius Lašas), kiti visai nežinomi (šie iš studijos išeina žinomesni). Visada kalbama apie svečio gyvenimą "nuo Adomo ir Ievos", visada intarpuose groja svečio parinkta muzika. Gali sužinoti apie kai kuriuos žmones ir to, ko nerasi jokiose enciklopedijose ir vikipedijose.

Viskas miela, gražu. Ypač džiugu, kad V.Mitė į paskutiniąją laidą (ketvirtadienį, vasario 21-ąją) pakvietė rašytoją, poetą, buvusį žurnalistą Arną Ališauską. Labiausiai jis žinomas kaip prezidento Valdo Adamkaus komandos narys. Net dvi Jo Ekscelencijos kadencijas kartu su kitais kalbas rašė. Radijas kiek pravėrė paslaptingos prezidentinės virtuvės duris.

Sužinojome, kaip gimė A.Ališausko knyga "Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo". Labai įdomu, ypač žinant, kad laidos dieną prasidėjo 20-oji Vilniaus knygų mugė. Na, ši knyga apie prezidentą jau "pagyvenusi" (2016 m.).

Be abejo, žurnalistas V.Mitė paklausė, gal ką naujo rašytojas brūkštelėjo. Brūkštelėjo. Kaip tik knygų mugėje turėjo pasirodyti A.Ališausko ir europarlamentarės Laimos Liucijos Andrikienės pokalbių knyga. Kaip tik dar ir Europos Parlamento rinkimai artėja.

Kuo čia dėtas LRT Žurnalistinių tyrimų skyrius? Gal ir niekuo. Šiaip įdomu, kaip žurnalistas V.Mitė sugebėjo tuo pačiu metu suderinti L.L.Andrikienės atstovo spaudai ir laidos "Studija 50" vedėjo darbus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS