Apklausa: beveik 80 proc. amerikiečių mano, kad rinkimus laimėjo J. Bidenas | Diena.lt

APKLAUSA: BEVEIK 80 PROC. AMERIKIEČIŲ MANO, KAD RINKIMUS LAIMĖJO J. BIDENAS

Dauguma amerikiečių mano, kad pergalę JAV prezidento rinkimuose iškovojo demokratas Joe Bidenas. Tai rodo antradienį paskelbti sociologinio tyrimo, kurį atliko tarnyba „Ipsos“ ir naujienų agentūra „Reuters“, rezultatai.

Apklausos duomenimis, 79 proc. tyrimo dalyvių nugalėtoju laiko J. Bideną, 3 proc. – dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką respublikoną Donaldą Trumpą. 13 proc. pareiškė, kad balsavimo rezultatai kol kas nesusumuoti. 5 proc. neatsakė.

Pasak sociologų, su tuo, kad pergalę iškovojo J. Bidenas, sutinka beveik visi apklausti demokratų šalininkai, taip pat apie 60 proc. respublikonų rėmėjų.

Apklausa buvo surengta lapkričio 7-10 dienomis. Joje dalyvavo apie 1,3 tūkst. amerikiečių.

Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. J. Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, kurie jam reikalingi pergalei prieš dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką kovoje dėl valstybės vadovo posto. J. Bidenas jau paskelbė savo pergalę rinkimuose. D. Trumpas nepripažino pralaimėjimo ir pareiškė, jog ketina kreiptis į teismus, kadangi, anot jo, per rinkimus buvo daug pažeidimų.

Kaip man tai pasakyti taktiškai... Manau, kad tai nepadės prezidento palikimui.

Pavadino gėda

J. Bidenas pareiškė, kad D. Trumpo atsisakymas pripažinti pralaimėjimą JAV prezidento rinkimuose yra „gėda“, kuri atsispindės vertinant D. Trumpo kadenciją ateityje.

„Tiesiog manau, kad tai gėda, tiesa sakant“, – paklaustas, ką mano apie D. Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą lapkričio 3 d. rinkimuose, teigė J. Bidenas.

„Kaip man tai pasakyti taktiškai... Manau, kad tai nepadės prezidento palikimui“, ~ sakė jis.

Paklaustas, ką pasakytų D. Trumpui, jei galėtų, J. Bidenas atsakė: „Pone prezidente, laukiu pokalbio su jumis.“

Vis dėlto, demokratų prezidentas-elektas neigė gandus, kad D. Trumpo atsisakymas padėti pereinamuoju laikotarpiu paveiks naujosios JAV vyriausybės darbą.

„Tai, kad jie nenori pripažinti mūsų pergalės šiuo metu nedaro didelės įtakos mūsų planams“, – teigė J. Bidenas.

„Manau, kad galų gale, viskas išsispręs sausio 20 d., o laikotarpiu iki tada, tikiuosi ir turiu viltį, kad Amerikos žmonės žino ir supranta, kad yra pereinamasis laikotarpis“, – kalbėjo jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS