Argentina pasiskundė Rusijai dėl vėluojančios „Sputnik“ vakcinos | Diena.lt

ARGENTINA PASISKUNDĖ RUSIJAI DĖL VĖLUOJANČIOS „SPUTNIK“ VAKCINOS

Argentina pasiuntė skundą Rusijai dėl vėlavimo pristatyti antrąsias „Sputnik V“ vakcinos nuo COVID-19 dozes ir savo laiške perspėja, kad, jei sutartis bus nevykdoma, ji gali būti nutraukta, ketvirtadienį pranešė šalies vyriausybė.

Liepos 7 dienos laiškas buvo išsiųstas Rusijos tiesioginių investicijų fondui (RDIF), kuris finansiškai rėmė „Sputnik V“, žurnalistams sakė prezidento patarėja Cecilia Nicolini, patvirtindama laikraščio „La Nacion“ pranešimą.

Gruodžio mėnesį Argentina tapo pirmąja Lotynų Amerikos šalimi, patvirtinusia „Sputnik“ vakciną, o prezidentas ir jo pavaduotojas vieni pirmųjų ja viešai pasiskiepijo, taip parodydami pasitikėjimą.

Laiške sakoma, kad Argentinai „skubiai“ reikia pristatyti antrąsias dozes, ir perspėjama, kad „kyla rizika, kad visa sutartis bus viešai nutraukta“.

Norint skiepyti vakcina „Sputnik V“, kurią gamina Rusijos Gamalėjos institutas, reikia dviejų dozių, kurios skiriasi viena nuo kitos ir kurių negalima sukeisti ar sumaišyti su kitomis vakcinomis.

Laiške teigiama, kad Argentina supranta, jog galėjo kilti „gamybos sunkumų“.

"Tačiau dabar, praėjus septyniems mėnesiams, mes vis dar esame labai atsilikę, tuo tarpu pradedame reguliariai gauti vakcinas iš kitų tiekėjų, kurie laikosi tvarkaraščių", – rašoma jame.

Pasak C. Nicolini, 45 mln. gyventojų turinti šalis buvo pasirašiusi sutartį su Rusija dėl 30 mln. „Sputnik V“ dozių, tačiau gavo jų mažiau nei 12 mln.

Buvo gauta 9,37 mln. pirmųjų dozių ir tik 2,49 mln. – antrųjų.

Vyriausybė pastarosiomis savaitėmis siekė paspartinti skiepijimą, norėdama užkirsti kelią infekcijų, kurias sukelia itin užkrečiama delta atmaina, augimui, nors ji Argentinoje dar neplinta.

Argentina taip pat naudoja „AstraZeneca“ ir „Sinopharm“ vakcinas, o neseniai JAV paaukojo „Moderna“ vakcinos.

Tik kiek daugiau nei 17 mln. argentiniečių yra gavę pirmąją dozę, o mažiau nei šeši milijonai – dvi dozes.

Šalyje užregistruota apie 4,79 mln. koronaviruso atvejų ir beveik 103 tūkst. mirčių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS