Baltarusijoje įkurta nauja opozicijos koordinacinė taryba | Diena.lt

BALTARUSIJOJE ĮKURTA NAUJA OPOZICIJOS KOORDINACINĖ TARYBA

Rašytoja ir Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič teigia, kad Baltarusijoje įkurta nauja opozicijos koordinacinė taryba, jos narių vardai laikomi paslaptyje. Ji tai pareiškė penktadienį paskelbtame interviu Vokietijos leidiniui „Spiegel“.

„Tos opozicijos koordinacinė tarybos nebėra. Jos nariai yra arba buvo kalėjime, buvo išsiųsti arba pabėgo iš šalies. Yra nauja taryba, jos narių vardai dėl jų pačių saugumo laikomi paslaptyje. Bendraujama per socialinius tinklus“, - sakė S. Aleksijevič. Išsamesnių detalių apie tai rašytoja nepateikė.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Jų laimėtoju pasiskelbė ilgametis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka. Oficialiais duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc.

Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicija. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Manifestacijos tęsiasi iki šiol. Daugelis opozicijos lyderių, bijodami persekiojimo, išvyko į užsienį.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Gaus daugiau pinigų provokatoriams

Kotletų receptas pasikeitė.....

Permečiau kelis kometatorius ,nesupratau kur prasideda ir baigiasi bukumo riba.

Anonimas

Visus opozicionierius- į Rytų Sibirą. Ten jiems tikrai yra kas veikti . Taiga bekraštė.....švarus oras ir vanduo, tuoj smegenys atvės....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS