Brazilijos prezidentas atmetė V. Putino kvietimą apsilankyti Rusijoje | Diena.lt

BRAZILIJOS PREZIDENTAS ATMETĖ V. PUTINO KVIETIMĄ APSILANKYTI RUSIJOJE

  • 0

Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva (Luisas Inasiju Lula da Silva) penktadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu atmetė kvietimą atvykti į Sankt Peterburgą.

Kvietimą jis atmetė praėjus kelioms dienoms po to, kai Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausiojo lygio susitikime Japonijoje neįvyko planuotas jo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimas.

„Padėkojau [V. Putinui] už kvietimą atvykti į Tarptautinį ekonomikos forumą Sankt Peterburge ir atsakiau, kad šiuo metu negaliu vykti į Rusiją“, – parašė Brazilijos lyderis tviteryje, turėjęs omenyje renginį, kurį planuojama surengti birželio 14–17 dienomis.

„Tačiau vėl pabrėžiau, kad Brazilija, kaip ir Indija, Indonezija bei Kinija, yra pasirengusi kalbėti su abiem konflikto pusėmis, siekdama taikos.“

Su kur kas didesne kaimyne Rusija Ukraina kariauja nuo tada, kai V. Putinas 2022 metų vasarį įsakė pradėti karinę invaziją.

Daugelis Vakarų šalių siunčia Ukrainai ginklus, siekdamos padėti šaliai apsiginti, ir paskelbė Maskvai virtinę finansinių sankcijų, tačiau L. I. Lula da Silva sako siekiantis taikos derybų ir pasiūlė Braziliją, kaip tarpininkę, kartu su kitomis, anot jo, neutraliomis šalimis, įskaitant Kiniją ir Indoneziją.

Neįvykus susitikimui su V. Zelenskiu Japonijoje, Brazilijos prezidentas iš pradžių sakė esąs nusiminęs, tačiau vėliau pareiškė nematąs prasmės dabar susitikti su V. Zelenskiu, nes nei jis, nei Rusijos prezidentas V. Putinas, atrodo, nenori taikos.

„Kol kas jie abu įsitikinę, kad laimės karą“, – sakė jis.

Praėjusiais metais L. I. Lula da Silva sulaukė kritikos dėl pareiškimo, kad V. Zelenskis yra toks pat atsakingas už karą, kaip ir V. Putinas.

 

Gairės: karas Ukrainoje, Vladimiras Putinas, Brazilijos prezidentas, Luizas Inacio Lula da Silva
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS