Ispanijoje atsisakoma karantino nesunkiais COVID-19 atvejais | Diena.lt

ISPANIJOJE ATSISAKOMA KARANTINO NESUNKIAIS COVID-19 ATVEJAIS

Ispanija nuo pirmadienio nebereikalauja nesunkiai COVID-19 sergančių žmonių izoliuotis, ir tai yra dar vienas žingsnis pereinant prie pozicijos, kad ši liga laikytina endemine, panašiai kaip gripas.

Ispanija, kuri yra tarp labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių Europos šalių, nurodė, kad toks žingsnis yra pateisinamas atsižvelgus į sergamumą ir didelį paskiepytų žmonių skaičių.

Pagal naująją strategiją didžiausias dėmesys bus skiriamas „pažeidžiamiems žmonėms“ ir sunkiems COVID-19 atvejams, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškime.

Tai reikš, kad bus priimtinas „tam tikras“ koronaviruso plitimo „tarp paskiepytų ir jauno amžiaus žmonių“ mastas.

Vyriausybė taip pat liovėsi testuoti žmones su simptomais ir asmenis, turėjusius artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju.

Nuo šiol pirmiausia bus testuojami pažeidžiami žmonės – vyresni nei 60 metų ar silpnesnį imunitetą turintys asmenys, slaugytojai, besilaukiančios moterys.

Vis dėlto žmonės, kuriems pasireiškia nesunkūs COVID-19 simptomai, turės būti „atsargūs“ – nešioti kaukes ir apriboti kontaktus su kitais asmenimis. Kaukės vis dar bus privalomos viešose uždarose patalpose.

Nuo kovo vidurio vyriausybė kasdien nebeskelbia užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičių – jie dabar skelbiami dukart per savaitę.

Sausio mėnesį Ispanijos vyriausybė pranešė, kad sumažėjus mirštamumui nuo COVID-19 atėjo laikas keisti šios ligos stebėjimą ir pereiti prie metodo, panašaus į gripo stebėsenos metodą.

Tai reikštų, kad COVID-19 bus laikoma endemine liga.

Ispanijoje nuo COVID-19 paskiepytų žmonių procentas yra tarp didžiausių pasaulyje – 92,4 proc. vyresnių nei 12 metų ispanų yra visiškai imunizuoti.

Kaip ir kitos šalys, Ispanija gruodžio mėnesį išgyveno itin užkrečiamos koronaviruso omikron atmainos sukeltą COVID-19 bangą.

Vienu metu šalyje buvo užregistruojama beveik 180 tūkst. naujų COVID-19 atvejų per dieną ir tai padidino natūralų populiacijos imunitetą.

Tačiau mirties ir hospitalizacijos atvejų skaičiai buvo daug mažesni nei per ankstesnes pandemijos bangas.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų pastarosiomis savaitėmis daugėjo. Penktadienį Ispanija pranešė apie 461 užsikrėtimo atvejį 100 tūkst. gyventojų. Rekordinis skaičius – 3 397 atvejai 100 tūkst. gyventojų – buvo užfiksuotas sausio 17-ąją.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS