Tai laikoma dar vienu žingsniu link galimos misijos į Mėnulį su įgula ir Marso tyrinėjimo.
Planuojama, kad misija „Shenzhou-20“ startuos ketvirtadienio vakarą iš paleidimo centro Dziučiuane, Gobio dykumos pakraštyje Kinijos šiaurės vakaruose.
Kosminė stotis „Tiangong“, arba „Dangaus rūmai“, padarė Kiniją pagrindine konkurente kosmoso srityje, ypač dėl to, kad ją statė tik kinai po to, kai šalis buvo pašalinta iš Tarptautinės kosminės stoties dėl JAV susirūpinimo nacionaliniu saugumu.
Kinijos kosmoso programą kontroliuoja Liaudies išlaisvinimo armija, valdančiosios Komunistų partijos karinė atšaka.
Trijų modulių stoties papildymas mechaniniais įtaisais taip pat sukėlė tam tikrų nuogąstavimų, kad Kinija gali juos panaudoti palydovams ar kitiems kosminiams aparatams išjungti krizės metu.
Nuo 2003-iųjų, kai kinai pirmą kartą Kinijos istorijoje į atvirą kosmosą išleido žmogų ir tapo tik trečiąja tai padariusia šalimi, jų kosmoso programa nuolat tobulėja. Kosmoso agentūra taip pat išlaipino marsaeigį Marse ir mėnuleigį mažiau tyrinėtoje tolimojoje Mėnulio pusėje ir siekia iki 2030 metų į Mėnulį išskraidinti žmogų.
20-ajai misijai „Shenzhou“, arba „Dangaus laivas“, vadovaus Chen Dongas, kuriam tai bus trečiasis skrydis. Anot Kinijos pilotuojamų skrydžių į kosmosą agentūros (CMSA), kartu su juo skris naikintuvo pilotas Chen Zhongrui ir inžinierius Wang Jie , kurie abu skris pirmą kartą.
Jie pakeis tris šiuo metu Kinijos kosminėje stotyje esančius astronautus. Kaip ir prieš tai buvusieji, jie bus ten maždaug pusmetį.
Kosminį laivą į kosmosą turėtų iškelti Kinijos sukurta raketa „Long March 2F“ 17 val. 17 min. vietos (12 val. 17 min. Lietuvos) laiku, o maždaug po pusseptintos valandos jis pasieks „Tiangong“.
Trijų žmonių įgula buvo išsiųsta praėjusių metų spalį. Jie turi grįžti į Žemę balandžio 29-ąją trumpam prasilenkdami su juos pakeisiančiais astronautais. 2022-ųjų spalį baigtame „Tiangong“ vienu metu gali tilpti iki šešių žmonių.
Būdami kosmose astronautai atliks medicinos mokslo ir naujų technologijų eksperimentus, išeis į atvirą kosmosą, kad atliktų techninę priežiūrą ir įdiegtų naują įrangą, teigė CMSA atstovai.
Naujausi komentarai