Rusija skyrė „Apple“ 12 mln. dolerių baudą | Diena.lt

RUSIJA SKYRĖ „APPLE“ 12 MLN. DOLERIŲ BAUDĄ

Rusija skyrė JAV technologijų kompanijai „Apple“ 12,1 mln. dolerių (10 mln. eurų) baudą už „piktnaudžiavimą“ savo dominuojama rinkos padėtimi, suteikiant pirmenybę savo pačios kuriamoms programėlėms, antradienį paskelbė valstybinė reguliuotoja.

„Nustatyta, kad „Apple“ piktnaudžiavo savo dominuojama padėtimi iOS („Apple“ operacinės sistemos) rinkoje... tai suteikė konkurencinį pranašumą jos produktams“, – teigiama Federalinės antimonopolinės tarnybos (FAS) pranešime, kuriame nurodoma, kad kompanijai už tai skiriama 906 mln. rublių bauda.

„Apple“ pranešė apskųsianti šį FAS nutarimą ir antradienį valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad „gerbia Federalinę antimonopolinę tarnybą, tačiau nesutinka su jos nutarimu“.

Apie tai skelbiama po to, kai Rusijoje anksčiau šį mėnesį įsigaliojo naujas įstatymas, pagal kurį reikalaujama, kad į visus šalyje parduodamus išmaniuosius telefonus, planšetes ir kompiuterius turi būti iš anksto įdiegta rusiška programinė įranga ir tam tikros programėlės.

Rusijoje naujasis teisės aktas pramintas prieš „Apple“ nukreiptu įstatymu. Iniciatyva buvo pristatyta esą siekiant paskatinti šalies technologijų kompanijas, tačiau, kritikų teigimu, tai tėra dar vienas valdžios bandymas sugriežtinti internetinės erdvės kontrolę.

Pagal įstatymą, visi Rusijoje parduodami prie interneto galintys prisijungti įrenginiai, nesvarbu, ar pagaminti šalies viduje, ar užsienyje, turi turėti reikiamą programinę įrangą, antraip įrenginius gaminančioms įmonėms nuo liepos grės baudos.

Kaip pranešama, „Apple“ aršiai priešinosi šiam įstatymui ir netgi grasino trauktis iš Rusijos rinkos, tačiau galiausiai sutiko įstatymo laikytis.

Rusija nuolatos skiria baudas Vakarų technologijų kompanijoms, kaip „Apple“, „Google“ ir „Facebook“, o pastaraisiais metais ėmė griežtinti internetinės erdvės kontrolę esą nepilnamečių apsaugai ir kovai su terorizmu.

2019-aisiais Rusija priėmė „suverenaus interneto“ įstatymą, kuriuo siekiama atskirti šalį nuo pasaulinio interneto tinklo. Aktyvistų teigimu, šis žingsnis pažabos žodžio laisvę Rusijoje.

Gairės: Apple, Rusija, bauda
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Bauda perkels piliečiams

Pabrangins vanams produkcija

Anonimas

Teisingai daro rusai. Pritariu.

Strategai

Tikriausiai kurs tinkla su Siaures Koreja, vienoda santvarka ir interesai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS